Andres Saarniit: euro toob välisinvestorite usalduse

02. oktoober 2009, 15:36

Mida kindlam on euro kasutuselevõtu eesmärk
ja mida kiiremini euroalaga liitume, seda kiiremini taastub ka usaldus Eesti
vastu, märkis tänasel Eesti Piimaliidu konverentsil Eesti Panga rahapoliitika
osakonna nõunik Andres Saarniit.

Saarniit rääkis ettekandes, et Eesti on praktiliselt esimest korda samas majandustsükli faasis euroalaga ja lähiaja kasvu toetavad nii Euroopa Keskpank kui ka suurriikide majanduspoliitika. „Eesti jätkusuutliku majandusarengu ja –kasvu taastumise seisukohalt on määrava tähtsusega usaldusväärne majanduspoliitika, sealhulgas eelarvepoliitika, mis on võtmeküsimuseks ka euroalaga liitumisel,” rääkis Saarniit.

„Mida kindlam on euro kasutuselevõtu eesmärk ja mida kiiremini euroalaga liitume, seda kiiremini taastub ka usaldus Eesti vastu. Usalduse taastumine välisinvestorite silmis sõltub aga euro kasutuselevõtust,” ütles Saarniit, lisades, et kõik majanduspoliitilised sammud peavad seda eesmärki toetama.

Andres Saarniit tõstis esile, et Eestis tegutsevad pangad on tänu puhvritele üleilmsele finantskriisile hästi vastu pidanud ning suuremad pangagrupid on kinnitanud oma soovi Eesti turul edasi tegutseda.

Eesti Piimaliidu konverents Nordic Forum Hotelis Tallinnas toimus nime all „Jätkusuutlik piimandus – müüt või tegelikkus”.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2009, 16:01
Otsi:

Ava täpsem otsing