Trigon: regioonis on ka Eesti Telekomist paremaid

09. oktoober 2009, 17:47

Täna TeliaSonera ülevõtmispakkumise otsuse
vastu võtnud Ergo 2P2 pensionifond pidas õigemaks pakkumine vastu
võtta.

Otsus pakkumine vastu võtta tuli Ergo pensionifondide aktsiainvesteeringute eest vastutava Trigon Capitlali fondijuht Heiti Riisbergi sõnul raskelt. "Kuigi meie meelest väikeaktsionäride (välja arvatud riik) jaoks ei olnud hind kindlasti üleliia atraktiivne, on tänases seisus ka vähe valikuid, millega pensionifondide aktsionäridele peale TeliaSonera pakkumise lõppemist oleks võimalik lisaväärtust luua," märkis Riisberg.

Kuivõrd TeliaSonera on teatanud, et üle 90 protsendi osalusest on neil käes, oleks edaspidisteks valikuteks kas oodata järgmised kolm kuud samal tasemel teist pakkumist, et ettevõte börsilt ära viia või jääda pikaajaliseks investoriks.

"Pikaajalise investori rolli jäämise vastu rääkis fakt, et lühiajaliselt ei näe ma Eesti Telekomi hinda oluliselt kõrgemal," täheldas Riisberg selgitades, et kõik, kes soovisid positsiooni soetada, võisid seda teha enne pakkumise lõppu samalt tasemelt või madalamalt.

"Samas pikaajaliselt on regiooni teised telekomid hetkel atraktiivsemalt hinnatud," nentis Riisberg. Investeerimissobilike näidetena tõi ta esile korraliku dividenditootlusega Poola TPSA ning ka suhteliselt tugevas makrokeskkonnas atraktiivselt hinnatud Horvaatia Hrvatski ja Tšehhi Telefonica.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2009, 17:47
Otsi:

Ava täpsem otsing