Seppik: kui väljapressimine toimus, on see riigi julgeoleku küsimus

Kadri Bank 23. oktoober 2009, 14:08

Ain Seppik ütles Äripäevale, et
kuna Jaanus Rahumägi on kapo erikomisjoni esimees, peab kaitsepolitsei
väidetavat väljapressimisjuhtumit kohe uurima hakkama.

Seppik ütles, et kriminaalmenetluse algatamine on vajalik, kuna Rahumägi kontrollib oma ametikoha tõttu kapo jm organite tegevust, kellel on juurdepääs riigi tippsaladustele. „Seetõttu, kui see fakt (väljapressimine – toim) aset leidis, siis on see riigijulgeolekuline küsimus,“ märkis Seppik, kes on ka ise kapo komisjoni liige.

„Mul oli ka eile õhtul ühe kapo kõrge ametnikuga jutuajamine ja ma ütlesin, et nüüd tuleb välja selgitada, kas see fakt leidis aset,“ rääkis Seppik. „See ring tuleb lõpuni käia, sest kui see on tõsi, on see väga ohtlik pretsedent. Ja kui ei ole, siis tuleb see kindlaks teha,“ ütles ta, lisades, et ei räägi praegu kui opositsionäär, vaid kui kapo komisjoni liige, endine politseijuht ja siseminister.

„See oli minu jaoks üllatus, et sellega ei ole juba tegeletud, sest seda oleks pidanud automaatselt alustama,“ ütles Seppik.

Seppik selgitas, et menetluse alustamiseks ei pea poliitikud ise politseisse pöörduma, vaid selle aluseks võib olla ka info meedias. „Seda (vajadust menetlust alustada – toim) tuleb muidugi hinnata, aga antud juhul mina hindaks, et menetlus on vältimatu. Oleks tulnud juba ammu tegutseda, aga igal juhul meedias esimesest ilmumispäevast alates tuleb küll tegutseda.“

Reklaamifirma väiteid ei tahtnud Seppik kommenteerida, rõhutades, et see on politsei uurimisobjekt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2009, 20:59
Otsi:

Ava täpsem otsing