Juhtkiri: miskit on mäda Eesti riigis

1706-aripaev 29. oktoober 2009, 07:11

Kui Äripäev tõstatas möödunud reedel
kahtlustuse, et Reformierakonna tipp-poliitikud, riigikogu liikmed Jaanus
Rahumägi ja Robert Antropov on lasknud osa oma valimiskuludest kinni maksta
ettevõtetel, järgnes vaikus. Üleeile kirjutasime, et sama on teinud ka sama
erakonna absoluutne tipp - europarlamenti valitud Kristiina Ojuland. Taas
vaikus. Vaikib ka IRL.

Äripäeva hinnangul on tegemist kohutava looga - meie teada lasevad valitseva partei liikmed rahumeeli eraettevõtetel oma valimiskulutused kinni taguda, erakonna esimees, peaminister Andrus Ansip aga teatab tuima rahuga, et pöörduge politseisse. Tõestage. Parteikontor asub aga hoopis Äripäeva süüdistama, vassima ja valetama, teatades Delfile, et Ojulandi 2007. aasta riigikogu valimiste kampaania kahte üritust ei rahastanud tema nõuniku firma Jatrimpan. Tänane Äripäev lükkab selle lausvale ümber.

Millal me oma õigusriigis jõudsime selleni, et Keskerakonda võib pättuste eest nahutada, kuid teisi, n-ö valgeid jõude mitte? Millal tekkis meie riiki arusaam, et ongi ainult kaks arvamust - Ansipi arvamus ja vale arvamus? Kas ansiplastel on oma arvates rahva käest Keskerakonnaga võitlemiseks saadud licence-to-kill? Kas nad tõesti tunnevad, et võivad vahendeid valimata võimul olla? Et koalitsioonis olek on oravaile nagu põhiseaduslik õigus?

Jubedal kombel hakkab olukord meenutama juba Putinimaad - sealsetki demokraatia alustalasid õõnestavat valitsust kritiseerida küll võib, kuid pole ilus. Ja tagajärjed… Kuuldavasti hakkas reformierakondlase Rein Langi juhitav justiitsministeerium kavandama seadusemuudatusi, "mis reguleeriks pressi eesmärgiga tõsta ajakirjandusvabadust". Ministeerium olevat küll põhjalikult analüüsinud teiste Euroopa riikide kogemusi ning täheldanud, et kummalisel kombel on nii, et mida vähem on pressi reguleeritud, seda kõrgemal on riigi ajakirjandusvabadus… Õud kuubis.

Selles valguses tundub kummaline, et üleriigilised meediakanalid, ka Eesti Rahvusringhääling meiega kaasa ei tulnud. Üheskoos suudaksime tõe kiiremini päevavalgele tirida ning juba eos lämmatada meie suukorvistamiskatse.

Arvata võib, et oravate peakontoris ragisevad juba päevi ajud ning polekski suur ime, kui lähiajal ei selguks, et Edgar Savisaar mõrvas mõne Kennedytest, pastor Harald Meri ja Olaf Palme. Estonia uputamisest rääkimata.

Vähe tähtis pole fakt, et erakonnale Eestimaa Kristlikud Demokraadid määras Tallinna ringkonnakohus tänavu märtsis 300 000kroonise trahvi, kuna kristlikud demokraadid deklareerisid, et võtsid 2007. aasta riigikogu valimisteks valmistudes kampaaniakuludeks ligikaudu 5 miljonit krooni laenu eraettevõtetelt. Aga. Laenu andnud ettevõtted polnud krediidiasutused ning pisukesel erakonnal pole hiigeltrahvist pääsu. JOKK.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 15:33
Otsi:

Ava täpsem otsing