Laar ei tõtta Reformierakonda hukka mõistma

28. oktoober 2009, 19:07

Aeg-ajalt Reformierakonda erinevates
surmapattudes süüdistav IRL eesotsas Mart Laariga ei soovi praegu Jaanus
Rahumägi ja Robert Antropovi ümber puhkenud skandaali sisuliselt hinnata.

Äripäev püüdis juba möödunud reedel IRLi esimehelt Mart Laarilt nn Rahumägi-Antropovi juhtumile kommentaari saada, kuid Laar hoidus tänaseni meie küsimustele vastamast. Seetõttu otsustasime minna riigikokku ja püüda Laar töökohas kaamera ette.

Täna lõuna paiku püüdis IRLi pressiesindaja Rauno Veri küll riigikogu koridoris Äripäevale selgitada, et Mart Laari ei ole majas ning isegi kui erakonnajuht oleks töökohal, ei sooviks ta Äripäevale niikuinii valitsuspartnerit tabanud arvatavat varjatud rahastamisskandaali kommenteerida.

Mõne aja pärast põrkas Äripäev siiski suurde istungite saali suundunud Laariga koridoris kokku. Paar korda püüdis parteiesimees küll Äripäeva küsimustest pääseda, vabandades end välja ajapuuduse ja enda kabinetis ühe külalise ärakuulamise vajadusega, kuid veendunud, et Äripäev soovib siiski juba reedel esitatud küsimustele vastuseid saada, leidis mõne hetke neile vastamiseks.

„Kuna materjalid on jõudnud prokuratuuri, siis ma ei tahaks ennatlikult midagi kommenteerida. See ei oleks õige. Las uurimine selgitab, kas ja mis toimus,“ jäi Laar diplomaatiliseks.

IRLi liige, riigikogu õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher aga, kuuldes ära, miks Äripäev temaga kõnelda soovib, vabandas end ajapuudusele viidates välja. Sama põhjenduse tõi ta ka eelmise nädala reedel.

Riigikogu esimees Ene Ergma ütles istungile kiirustades, et tema Reformierakonda tabanud segasevõitu nn väljapressimise või arvatavas varjatud rahastamise loos midagi dramaatilist ei näe.

„Mida ma teile kommenteerin!? Rahumäega on ju kõik korras! Mida mina oskan öelda mingite omavaheliste suhete kohta,“ oli Ergma pahur.

Justiitsminister Rein Lang – tuntud ka Jaanus Rahumägi hea sõbrana – ütles enda ettekannet oodates, et ta ei soovi antud teemal sõna võtta.
„Ma ei kommenteeri ju inimeste omavahelisi tsiviilõiguslikke vaidlusi,“ lisab reformierakondlasest minister, üritades prokuratuuri jõudnud materjalidele kaude hinnangut anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 21:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing