Tarmu Tammerk: mittekajastamine tundub mahavaikimisena

29. oktoober 2009, 15:00

Erakondade rahastamise teema on ühiskonna
jaoks ääretult oluline, ning reedel Äripäevas ilmunud Reformierakonna
rahastamist käsitlenud artiklis “Väljapressijate
ohvrid või skeemitajad” käsitletud teema kajastamine teistes
meediaväljaannetes jätab mulje, et seda soovitakse maha vaikida.

"Erakondade rahastamise selguse teema on minu arvates ühiskonna jaoks ülioluline. Tekitab kummastust, et teised meediakanalid peale Äripäeva on nn R-skeemi kajastamisel olnud nii tagasihoidlikud. Jääb mulje, nagu soovitaks teemat maha vaikida," ütles rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

Ta rõhutas, et sellise tundliku teema käsitlemisel ei saa teise väljaande materjali pelgalt kopeerida, vaid peaks teemat ise uurima. "Aga praegune suhteline vaikus tundub veider," lisas Tammerk.

Ajakirjanduseetika nõuniku sõnul on ajakirjanduse üks kohustustest kriitiliselt jälgida poliitilise võimu teostamist. "Äripäeva materjalide põhjal tundub, et tegu võib olla tõsise probleemiga erakondade rahastamisel," nentis ta. Pole eriti head põhjust, miks ajakirjandus peaks selle teema kalevi alla panema, märkis Tammerk.

Võimaliku põhjusena tõi ta välja konkurentsi meedias. "Kui üks väljaanne on teemaga väga hoogsalt välja tulnud, siis teised justkui pelgavad sabas sörkida. Aga antud juhul on ju teema arendamine alles pooleli," arutles Tammerk.

Rahvusringhäälingust rääkides nimetas eetikanõunik teema käsitlust passiivseks ja hillitsetuks, tuues erandina välja saate Pealtnägija käsitluse.

Äripäeva uuriva toimetuse juht Aivar Hundimägi poolt välja öeldut, et Eesti meedia käitub kui (Reformi)erakonna pressiteenistus, kommenteerides nentis Tammerk, et tema sellist hinnangut ei annaks. "Aga ajakirjandus peaks meeles pidama, et mingi teema mahavaikimine võib olla liiga kõnekas. Mittekajastamine või vaid teema riivamine tundub mahavaikimisena, mis pole sõltumatule ajakirjandusele asjakohane," kinnitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 16:30
Otsi:

Ava täpsem otsing