Danske Capital fondivahetusest: kliendid on muutunud teadlikumaks

02. november 2009, 14:25

Viimastel aastatel toimunu on näidanud
riske finantsturgudel ja investeeringuid juhtivate ettevõtetega seoses ning see
muudab kliendid teadlikumaks, ütles Danske Capital tegevjuht Silja Saar

„Danske Capitali juhina olen uhke kõikide klientide üle, kes on teinud oma fondi ja fondivalitseja valiku teadlikult,“ ütles Saar ning selgitas, et viimased aastad on näidanud väga kujundlikult, millised riskid investeerimistegevusega kaasnevad - olgu need siis finantsturgudega või investeeringuid juhtiva organisatsiooniga seostatavad.

„Need sündmused on kindlasti tõukeks sellele, et tulevikus keskendutaks pensionifondi valikute tegemisel, s.h. osakuomanike nõustamisel valikute tegemiseks, üha enam sisule ja vähem fassaadile,“ märkis Danske Capitali tegevjuht. Tema sõnul tähendab see, et pensionifondi ja -partneri(te) valikus lähtutakse järjest vähem üksnes fondi ajaloolisest tootlusest, seda riski konteksti panemata, s.t. milliste riskide juures antud tootlus saavutatud on. „Nii hakatakse ka järjest enam vahet tegema pensionipartneri kui organisatsiooni võimekusel ning oskustel investeeringuid jätkusuutlikult juhtida,“ näitlikustas ta.

Saar rõhutas, et Danske Capital on teadlik sotsiaalsest vastutusest, mis on endale võetud oma klientide ees nende pikaajaliste pensionsäästude kasvatamisel. Tema sõnul on Danske Capital valinud juba 2002. aastal (kohustuslikke pensionifonde käivitades) oma valitsetavates pensionifondides järgimiseks stabiilse, mitte agressiivse kasvu strateegia. „Hea meel on tõdeda, et selles nn. „tasa sõuad, kaugele jõuad“ strateegias tunneb järjest suurem hulk kliente ära just nende jaoks sobivaima viisi pensionisäästude kogumiseks ning kasvatamiseks.“

Laupäeval lõppes II samba pensionifondide tänavune liitumisralli, kus pisikesed konkurendid tegid turuliidril Swedbankil selja prügiseks. Suurim võitja oli seekord LHV. Kui fondivahetajatest näitas Swedbankile taldu üle 17 000 kliendi, siis uued liitujad leevendasid turuliidri kaotust ja kokku jätkab Swedi II samba fondides alates jaanuarist pensioni kogumist ligi 13 000 klienti vähem kui praegu.

II samba fondid said tänavuse liitumisperioodiga kokku juurde 13 675 klienti.

Fondi vahetus jõustub 1. jaanuaril. Rahandusministeeriumis valmistatakse ette seadusmuudatust, mis lubaks tulevikus pensionifondi vahetada tihedamini kui kord aastas.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 15:35
Otsi:

Ava täpsem otsing