LHV: oleme enda vastutusest teadlikud

Piret Reiljan 30. oktoober 2009, 18:03

LHV Varahalduse juht Mihkel Oja ütles, et
nad on teadlikud enda suurest vastutusest, mis kaasneb eduka liitumisperioodiga
- senisest oluliselt suurema hulga klientide pensioniraha haldamiseks on LHV Oja
sõnul igati valmis.

LHV II samba pensionifondide kasuks on fondi vahetanud täna keskpäevaks ligi 6000 pensionikogujat võrreldes eelmise liitumisperioodi lõpuga.

Küsimusele, kas LHV on valmis selleks, et uute ja vanade klientide ootused LHV suhtes on pärast nende agressiivset kampaaniat eriti suured, vastas Oja, et nad on enda vastutusest teadlikud ning oleksid valmis veel oluliselt suurema hulga klientide raha haldama. Minevikutootluste reklaamimist ei pidanud Oja ohtlikuks, kuna LHV pensionifondide tootlused on olnud head pikaajaliselt, mitte ainult viimasel aastal-paaril.

"Täna just arutasime, et kui teised fondijuhid vastutavad lisaks klientidele ka tööandja ees, siis meie fondijuht Andres Viisemann on ise LHV üks omanikest ja vastutab seega ainult klientide ees," rääkis Oja ja lisas, et ainult klientide ees vastutamine annab positiivse laengu pingutamiseks.

Oja sõnul ei ole Swedbanki ümber lahvatanud skandaal mitte kellelegi fondivalitsejatest kasulik. Samas nentis ta, et see juhtis siiski inimeste tähelepanu pensionifondidele ja hoogustas ka fondivahetusi. "Loodetavasti mõtleb nüüd vähem inimesi selliselt, et pensioniinvesteering sai kunagi tehtud ja enam pole vaja sellele tähelepanu pöörata," sõnas Oja.

"Kõige rohkem on meile muidugi kliente tulnud Swedbankist, aga see on ka loogiline, kuna Swedbanki fondid on turuliidrid," märkis Oja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 14:25
Otsi:

Ava täpsem otsing