Harju Elektri käive ja kasum kahanesid

Indrek Kald 06. november 2009, 00:00

"Kui käive on väiksem, peab ka kasum väiksem olema," lisas Palla. Ettevõtte efektiivsus on tema ütlusel suurenenud minimaalselt.

Turgude lõikes oli kahanemine Palla sõnul üsna ühtlane. "Üllatavalt vähe on kukkunud müük Leedus, kuigi räägitakse, et seal on olukord halb," märkis ta. "Meil on sinna hea eksport."

Palla kinnitusel võimaldas Harju Elektril kasumisse jääda tugev töö. "Eks me oleme kõvasti kulusid kokku hoidnud," selgitas ta. "Oleme rakendanud ka osalist tööaega."

Vajadusel vaadatakse Palla sõnul kulud uuesti üle. "Me oleme rahul sellega, et oleme kasumis. Kui hullemaks ei lähe, on normaalne, kui aga läheb, oskame ka kulusid tagasi tõmmata," rääkis ta.

"Oleme üpris palju investeerinud, olles valmis uueks tõusuks. Negatiivseid rahavooge see ei tekita," lisas Harju Elektri nõukogu esimees. Tõusumärke veel aga tema sõnul näha ei ole. "Pigem on U-kujuline põhi," sõnas Palla.

Käibe poolest jäid Harju Elektri kolmanda kvartali tulemused Swedbanki ootustele alla, kuigi tervikuna olid enam-vähem ootuspärased, märkis analüütik Risto Hunt.

"Prognoosi andmise hetkel ei oodanud me ehitussegmendi nii järsku kukkumist - Harju Elektri tootmisdivisjon on aga tugevas korrelatsioonis ehitussektoriga," põhjendas Hunt. Kinnisvarasegmendi käive oli 1,8 miljoni euroga siiski ootuspärane, täheldas ta.

Kasumlikkuse poolel viis Harju Elekter läbi igati õnnestunud kulude kärpe.

"Kuigi ettevõte on ka keerulistes majandustingimustes ilusti hakkama saanud, on meie aktsiasoovitus esialgu ülevaatamisel," märkis Hunt ning lisas, et tublide tulemuste hulka peaks arvama ka selle, et ettevõte pole teatanud ühestki kvartalikahjumist alates 2007. aasta esimesest kvartalist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing