Koit Brinkmann • 12. november 2009 kell 21:00

Justiitsetenduse avalöök

Sellist tippadvokaatide kontsentratsiooni, mis oli eile Harju maakohtu ühes saalis, ei näe just tihti. Leon Glikman, Üllar Talviste, Aivar Pilv, Maria Mägi, Raivo Laus, Jüri Leppik ja Margus Mugu - kõik tuntud ja tunnustatud tegijad.

Kuid samas kaalukategoorias on nende kliendidki, kes on segatud Eesti suurimasse altkäemaksuskandaali.

Rahvaliidu tuhmuvaid superstaare Villu Reiljanit ja Ester Tuiksood koos maa-ameti eksjuhi Kalev Kanguriga süüdistatakse altkäemaksu võtmises.

Altkäemaksu andjatena peavad kohtukulli ees aga oma süütust tõestama ärimehed Toomas Annus, Tullio Liblik, Einar Vettus ja Tarmo Pedjasaar. Lisaks veel Annusega seotud ettevõtted Merko Ehitus (praegu Järvevana) ning E.L.L Kinnisvara.

Annuse sõnul ootab kohtualuseid ees viis pikka aastat kohtupingi nühkimist, mistõttu on tema aktiivne osalemine ettevõtluses sel ajal välistatud.

Reiljani advokaat Aivar Pilv kinnitas, et tema on pikaks kohtuprotsessiks valmis. Ka Reiljan paistis olevat palju paremas vormis kui Rävala puiestee kohtuistungite ajal. Igatahes vaheajal visatud naljad meenutasid seda kunagist säravat maapoliitikut, keda oleme harjunud nägema-kuulma.

Pärast süüdistuse ärakuulamist kinnitasid kohtualused kui ühest suust, et nemad pole süüdi ning süüdistuse sisust nad ka aru ei saa.

Advokaadid rõhusid süüdistuse ebaselgusele ja abstraktsusele, mistõttu olevat ka süüdistatavatel pea võimatu ennast kaitsta.

Riigiprokurör Inna Ombler nimetas neid etteheiteid lihtsalt kaitsetaktikaks. Süüdistuse kinnitamiseks lubas prokuratuur esitada suure hulga kaalukaid tõendeid.

Hetkel kuum