Tulekul Q Vara emafirma pankrot

Virge Haavasalu 13. november 2009, 18:02

Senine kinnisvarafirma Q Vara juhatuse liige ja üks endisi omanikke Alo Lillepea esitas Q Vara emafirma SLProductionsi vastu pankrotiavalduse, tuues põhjenduseks seadusest tuleneva nõude.

15. oktoobril esitas Lillepea Harju Maakohtule pankrotiavalduse Q Vara emafirma SLProductionsi vastu, seisab kohtute dokumendiregistris.

„Likvideerin ettevõtte ära, sest seal pole varasid, pole aktiivset tegevust, küll aga on mõned käenduskohustused, mis on seotud Q Varaga,“ põhjendas Lillepea. Seetõttu peab ta enda sõnul seadusest tulenevalt juhatuse liikmena ettevõtte pankrotti viima.

Lillepea nentis, et ka tema ei tea hetkel vastust küsimusele, kes on Q Vara omanikud. Ainus asi, mida ta teab, olevat see, et ta on Q Vara juhatuse liige, kellele esitab seadus väga selged nõuded. Äriregistri andmetel on Q Vara suuromanik 84%ga GILD Fund Management AS ja teine suurem omanik 11%ga on Jürgen Järviku firma Marine Systems OÜ.

Septembri algul ütles GILDi pressiesindaja Äripäevale, et neil omanike kohta midagi lisada ei ole, kuna kogu info saab kätte äriregistrist. Ka täna ei soovinud GILD omalt polt midagi täiendada.

Hetkel näitab äriregister kinnisvaraettevõtte nõukogu liikmetena Ivo Lillepead, Jürgen Järvikut ja Tanel Peetersit, kes kõik olid algselt Alo Lillepea ja Carmen Kassi kõrval ettevõtte omanikeks.

Alo Lillepea märkis suhtlemisest kunagise laenuandja GILDiga, et täidab Q Vara saneerimiskava ja tegutseb sellele vastavalt. Möödunud aasta lõpus kohtule esitatud saneerimiskava tänavu juunis kinnitust ei saanud, Lillepea kaebas selle aga edasi.

Veidi enne saneerimiskava kinnitamatajätmist pani AS GILD Fund Management, mis tegutseb riskikapitalifond GILD Arbitrage´i nimel ja arvel, avalikule kirjalikule enampakkumisele GILD Fund Managementile ja GILD Arbitrage´ile tagatised ning GILD Arbitrage'ile panditud vara ja nõudeid, mille seas oli Q Vara enamusaktsiate kõrval ka Q Capitali, SLProductionsi ja Urbanforsi osad, Q Metsakinnistud osa ja nõue Urbanforsi vastu. Enampakkumisele laekus kaks avaldust ja pakkumise võitjaks kuulutas Gild ennast. Vara läks veidi üle 12 mln krooniga GILDile.

Q Vara veebileht suunab automaatselt Celander Kinnisvara OÜ kodulehele. Celander Kinnisvara kuulub Celanderi Gruppi, mille omanikud on Aare Saliste ja Roland Mäll, kes olid mullu Äripäeva Rikaste TOPis uustulnukatena 488. kohal. Põhiliselt tegelevad mehed kinnisvara- ja ehitusvaldkonnas tegutseva Celander Eesti juhtimisega.

Celander Kinnisvara kodulehelt selgub ühtlasi, et Tanel Peeters on nüüd müügimehena Celanderii palgal, olles seejuures ka ettevõtte juhatuse liige. Celander Kinnisvara juhatusse kuuluvad ka Aare Saliste ja Kristjan Tamm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 21:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing