TopTours lõpetab üle poolte edasimüüjatega lepingu

Silvia Kruusmaa 16. november 2009, 10:11

Reisikorraldaja TopTours vähendab oma edasimüüjate arvu, praeguse 100 edasimüüja asemel jääb 1. jaanuarist 2010 neid järele 40. Ülejäänutega lõpetatakse lepingud.

TopToursi juhatuse esimees Khaled Ibrahim ütles, et reisikorraldaja poolne edasimüüjate võrgu korrastamine on juba mõnda aega päevakorras olnud, teatas ettevõte.

"Vähendame edasimüüjate arvu seetõttu, et valida välja 40 partnerit, kes teavad-tunnevad TopToursi tooteid hästi ning on nende müümiseks piisavalt kogenud. Tahame välistada klientidele valelootuste-ootuste andmist ning võimalikku hilisemat pettumustunnet. Samuti on välja valitud edasimüüjatel piisavalt kogemusi, et tutvustada TopToursi reisilepingust tulenevaid kohustusi ja tingimusi ning edastada klientidele korrektne teave võimalikest muudatustest ja uuendustest õigeaegselt," rääkis Ibrahim.

Vastavalt seadusele on reisikorraldaja täielikult vastutav volitatud edasimüüja eest, mistõttu on TopTours otsustanud mitte lubada oma tooteid müüa neil, kel vastavad volitused puuduvad. Khaled Ibrahim on seda meelt, et TopTours ei saa nõustuda tarbijakaitse arvamusega, et reisikorraldaja tooteid saab müüa läbi kolmanda osapoole.

"Seetõttu oleme otsustanud, et vajadusel rakendame oma positsiooni kaitsmiseks kõiki seaduses toodud õiguskaitsevahendeid. Meie arvates ei ole õige, et keegi müüb meie tooteid ilma õigusliku aluseta ning leiame, et seadus on siin meie poolel," ütles Khaled Ibrahim.

Lisaks on TopTours otsustanud alates tuleva aasta algusest käivitada luua uue, Skype'il põhineva kõnekeskuse. Loodavas kõnekeskuses hakkavad kliente teenindama kuni 40 müüjat, kellest 10 on need, kes ei mahtunud 40 lepingulise agendi nimistusse. Neile kümnele antakse võimalus müüa TopToursi tooteid uue lepingu alusel, mis klassifitseerib neid mitte reisibüroona vaid volitatud edasimüüjatena.

Kõik koduagendid läbivad nõutava toote-ja teeninduskoolituse. Ülejäänud kuni 30 töötajat valib TopTours majandussurutise tõttu töö kaotanud, kuid kogemustega reisikonsultantide seast. 

Reisikorraldaja Top Tours on loodud 2003. aastal. Viie tegevusaasta jooksul on ettevõttel olnud 77 000 klienti. Top Toursi pakutavate sihtkohtade seas on Egiptus (Sharm el Sheikh, Dahab, Nuweiba, El Gouna, Hurghada, Taba), Israel (Eilat), Dubai, Maroko, Tuneesia, Kreeta, Korfu, Sitsiilia, Napoli, Lido di Jesolo ja Veneetsia, Sloveenia, Horvaatia, Montenegro, Türgi, Küpros, Cannes. Ettevõtte

2009. aasta 9 kuu käive oli 77 845 000 krooni. 2008. aastal oli ettevõtte käive 88 765 248 krooni. Top Tours koos tütarettevõttega Klik Top annab tööd 23 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. November 2009, 11:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing