Ketlin Priilinn • 17. november 2009 kell 21:00

1. koht: Nitrofert säilitab kriisis kindla meele

Ida-Virumaal asuv AS Nitrofert on ainus mineraalväetiste tootja Eestis.

Nüüd on üleilmse kriisi tormilained kodumaise keemiatööstuse ühe lipulaeva sundinud tootmise seisma panema ning pole teada, millal see uuesti jätkuda saab.

Äripäeva koostatud Ida-Virumaa ettevõtete TOPi võitmise puhul antud intervjuus ütles Nitroferdi juht Aleksei Nikolajev, et möödunudaastase käibe ning kasumi kasvu põhjustas suurelt osalt asjaolu, et sügiskuudel olid nende toodete hinnad maailmaturul väga kõrged ning 86 protsenti toodangust läks ju ekspordiks. Praegu aga ei näe ta võimalust tehase taaskäivitamiseks, kuna hinnad pole veel päris need, mida sooviks.

Sellegipoolest pole Nikolajev lootust kaotanud ning kinnitab, et koondatud pole ettevõttest esialgu veel kedagi ja seda pole ka plaanis.

"See, et tehas on säilitatud ja ka personali hoitakse tööl, on hea märk," märkis Nikolajev ja lisas, et edasi vaadatakse, kas saab odavamat toorainet või uue tarnija, siis ehk muutuks ka tootmine taas kasumlikuks.

Järgmisest aasta suhtes ta aga veel erilist optimismi ei ilmuta. "Mina näen, et tööpuudus on praegu nii suur, et 2010. aastal helged ajad veel ei tule," kinnitas Nitroferdi tegevjuht.

Nikolajev loodab, et Sillamäe sadamast võib Nitroferdi jaoks kasu olla, kui tehas edaspidi tööle hakkab.

Hetkel kuum