Ansip ei heida Langile ja Ojulandile midagi ette

Anne Oja 23. november 2009, 16:34

Peaminister Andrus Ansip sai riigikogu infotunnis võtta justiitsminister Rein Langi riigisaladuse lekitamise ja erakonnakaaslase Kristiina Ojulandi valimiskampaania pärast. Kummalegi polevat tema hinnangul aga midagi ette heita.

Ansip pareeris süüdistuse väitega, et kuni Langi pole lekitamises süüdi mõistetud, pole ta milleski ka süüdi.

"Teie väited on paljasõnalised. Ei saa pidada sekkumiseks (kriminaalasja sõltumatusse - toim) seda, kui riigi poliitilist juhtkonda hoitakse kursis suurt poliitilist resonantsi tekitavate asjadega. See on hea riigijuhtimise tava," leidis Ansip.

"Mina isiklikult pole tahtnud saada teavet kriminaalasjade kohta, kuid mind on mõnedest teavitatud. On norm, et riigi kõrgemat juhtkonda hoitakse kursus," lisas ta.

14. riigikogu liiget pärisid aru Kristiina Ojulandi valimiskampaania kohta. Ansip ütles, et riigiprokuratuur ja kaitsepolitsei kontrollis Äripäevas avaldatud informatsiooni, kuid rikkumisi ei leidnud. "Kogu lugu on sisult tavaline eraõiguslik vaidlus, mitte ühtegi seadust rikutud ei ole. Kui suudetakse oma nõuet põhistada, pöördugu aus inimene kohtusse," selgitas Ansip.

Ansipi hinnangul on Ojulandi valimiskampaania rahastamise puhul põhiline vaidlus teenuse ulatuse ja hinna üle ning see on eraõiguslik vaidlus. "Kui kokkuleppele ei jõuta, on selleks kohus. On loomulik, et ei deklareerita kulutusi, mida ei tunnistata. Ses suhtes pean kõike õiguspäraseks," kordas peaminister.

Riigikogu liige Evelyn Sepp imestas, kuidas prokuratuur paari tunniga selgusele jõudis, et Ojuland pole seadust rikkunud. Ansip soovitas tal seda prokuratuurist küsida.

"Mida tema (Ojuland - toim) oleks pidanud siis deklareerima? Võtame analoogia," rääkis Ansip. "Olen veendunud, et Edgar Savisaar pole maksnud sentigi kainestusmaja avamise kuludest, ometigi sai kainestusmaja avamisest tema valimissündmus. Üritustel, mis korraldatakse sünnipäevade või avalike üritustena, jääb poliitiku kohalviibimine ka edaspidi aktsepteeritud sündmuseks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2009, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing