Kadri Paas • 5. detsember 2010 kell 11:59

Selveri müüja langes Ojulandile kaela 

Kuku raadio saates Tegelikkuse KesKus rääkis reformierakondlane Kristiina Ojuland, et europarlamendi saadikuna kandideeri Ida-Virumaal partei esinumbrina seetõttu, et kohalikud justkui ootavad seda. 

Tegelikkuse KesKus käsitles seekord poliitiliste peibutusparteide probleemi. Räägiti inimestest ja inimestega, kes küll kandideerivad, kuid tegelikult valijatele jagatud lubadusi ise täitma ei tõtta.

Europarlamendi saadik rääkis, kuidas nädalapäevad tagasi langes talle Kohtla-Järve Selveris müüja kaela kallistades eurosaadikut tänulikult.

"Sõbrad, ma ei mõtle seda siin välja, vaid nii on. Müüja ütles, et mul on teid siin nii hea meel näha. Lähen sinna ja tahan neid inimesi tõesti paremale järjele aidata. Olen kõigile Ida-Virumaal lubanud, et järgmise nelja aasta jooksul kavatsen seal kindlasti tööd teha," rääkis Ojuland.

Juhul, kui Ojuland kevadel valituks osutub, ei tule ta mõistagi europarlamendist tagasi kodumaale idavirulaste ootusi ja soove esindama, vaid lubas seda teha distantsilt.

"Valimistel kandideerimine ei ole poliitiku jaoks mingisugune naljategemine. Olen Ida-Virumaalt pärit, olen sealse eluga hästi kursis ning soovin ka sealsete inimeste huvisid edasi esindada. Olen näiteks aastaid tegelenud Kiviõli keemiatööstuse küsimustega, sest kohalikud vajavad lahendusi," rääkis Ojuland.

Hetkel kuum