Swedbanki Balti elukindlustusseltsidest saab Euroopa äriühing

Katre Pilvinski 08. detsember 2009, 09:08

Järgmise aasta alguses ühinevad Swedbanki Baltikumi elukindlustusseltsid Euroopa äriühinguks, millest saab Kesk- ja Ida-Euroopa üks suurimaid elukindlustusseltse.

Lõimumise viimasesse etappi jõudes hakkab Swedbank Life Insurance ärinime all tegutsev ühing haldama 216 000 kliendist koosnevat portfelli, mis moodustab ligikaudu kolmandiku kogu Baltikumi elukindlustusturust, teatas pank.

Viieteistkümne tegutsemisaasta jooksul Eestis ja Leedus ning nelja aasta jooksul Lätis on Swedbanki elukindlustusseltsid saavutanud püsiva liidripositsiooni kogu Baltikumis. Pärast suurimate elukindlustusseltside ühinemist hakkab Swedbank Life Insurance SE (Societas Europeae) haldama 4,4 miljardi euro suurust riskiportfelli, 327 miljoni euro jagu varasid ja 270 000 elukindlustuslepingut. Kolmanda kvartali lõpuks kerkis Swedbanki elukindlustusseltsi turuosa Eesti turul üle kolmandiku (37%), Leedu turul kolmandikuni (32%) ja Lätis viiendikuni (18%).

„Meie ärimudeli ja suhtumise muutumine kohalikust rahvusvaheliseks oli üks Swedbanki Balti panganduse 2009. aasta prioriteetidest. Swedbanki elukindlustusseltside ühinemine paneb aluse edasistele ühtlustamise sammudele kolmel turul. Äriühingu uus juriidiline vorm ja juhtimismudel aitavad kaasa omakapitali paremale rakendamisele, kulude ja inimressursside paremale jaotamisele ning teenuste ja toodete kvaliteedi täiustamisele. Lisaks teeb valitud juriidiline vorm – Euroopa äriühing – kvalitatiivse hüppe ka kõiki Balti riike hõlmava lõimimise ärakasutamisel,” märkis Balti panganduse äriarenduse divisjoni juht Giedrius Dusevicius.

Duseviciuse sõnul tehti ühinemise otsus möödunud aasta detsembris pärast ettevõtte strateegia ülevaatamist, et kohandada äriühingu tegevus muutunud majanduskeskkonnale vastavaks.

Swedbank Elukindlustus ASi juhatuse esimehe Mihkel Mandre sõnul, kellest saab ühendatud äriühingu juhatuse liige ning kes vastutab arendustegevuse eest, on Balti riikide elukindlustusturg teiste Euroopa riikidega võrreldes vähem arenenud, mistõttu ühisel jõul suudab äriühing turu arengut toetada ja juhtida. „Elukindlustusvaldkonnas on palju arenguvõimalusi, mis seonduvad sellega, et meie klientidel on jätkuvalt nõudlus uute toodete vastu. Pärast ühinemist saame kasutada mitme riigi parimat praktikat, luua uusi tooteid, mis vastavad inimeste vajadustele, ning teenindada kliente uutel ja lihtsamatel viisidel,” lisas ta.

Swedbank Life Insurance SE hakkab tegutsema pärast seda, kui kõigis kolmes Balti riigis on viidud lõpule kõik vajalikud juriidilised toiminguid. Kava kohaselt kiidavad Swedbank Elukindlustus ASi ja Swedbank gyvybes draudimas AB aktsionärid ühinemislepingu ja muud ühinemistingimused heaks 8. detsembril. Järgneb Euroopa äriühingu Swedbank Life Insurance asutamine. Ühingu peakorter tuleb Eestisse ja tütarettevõtjad asuvad Lätis ja Leedus. Kava kohaselt peaks Euroopa äriühing registreeritama 31. detsembril Tallinnas, 12. jaanuaril Vilniuses ja jaanuari jooksul ka Riias.

Ühinemine ei mõjuta ühinevate ühingute kehtivaid kindlustuslepinguid ega kindlustusvõtjate, kindlustatud isikute ega soodustatud isikute õigusi. Kehtivaid kindlustuslepinguid ei pea muutma.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2009, 09:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing