Estonian Air eitab valskust lendude ärajätmisel

Indrek Kald 13. detsember 2009, 13:23

Estonian Air lükkab ümber saarlaste seas levivad jutud, et firma jätab reisid ära, kui pileteid on vähe müüdud ja klientide bussiga kohale sõidutamine tundub odavam.

Klientide nurina on põhjustanud viimasel ajal üha sagedasem Tallinna ja Kuressaare vaheliste lendude ärajäämine või edasilükkamine – näiteks neljapäeval jäi lend ära ning edasi-tagasi lennu reisijatest pidi bussisõiduga leppima vastavalt siis 14 ja 9 inimest.

Lennufirma andmeil on aasta algusest kuni 4. detsembrini toimunud 376 edasi-tagasi lendu, ilmaolude tõttu on tühistatud kaheksa ja tehnilistel põhjustel samuti kaheksa edasi-tagasi lendu.

Estonian Airi PR-direktor Ilona Eskelineni sõnul doteerib Saare maavalitsus iga sooritatud lendu ning tühistatud lendude pealt dotatsiooni ei maksta. "Seega on meile majanduslikult igal juhul kasulikum kõik lennud sooritada, olgu siis kas või kaks inimest pardal, kuid esmatähtis on siiski lennuohutuse ja -turvalisuse tagamine," märkis ta.

Estonian Air kasutab Kuressaare-liinil 33kohalist lennukit Saab 340. Kui lend jäetakse ilmastikuolude tõttu või tehnilistel põhjustel ära, toimetatakse reisijad sihtkohta Estonian Airi kulul bussiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 11:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing