10 000 eestlasel on American Expressi krediitkaart

Virge Haavasalu 16. detsember 2009, 11:36

Eestis kasutab American Expressi krediitkaarti umbes 10 000 inimest, kuid kogu maailmas on kasutajaid 80 miljonit, mistõttu peetakse seda ka populaarsemaiks krediitkaardiks üldse, ütles Swedbanki väikefinantseerimise osakonna juhataja Andres Tukk.

„Kaardi Eestis turule tulemise hetkel positsioneeriti kaarti kui eksklusiivset, mitte nii-öelda laiatarbe krediitkaarti. Praeguseks on see muutunud, millele viitab ka see, et kaardi teenustasu on sama kui senise määratud tagasimaksega krediitkaardi puhul,“ rääkis Tukk, pidades silmas uuel aastal turult kaduvat Swedbanki määratud tagasimaksega krediitkaarti, mille asemele pakub pank American Expressi Blue kaarti.

American Express Blue maksumus kliendile on Tuki sõnul täpselt sama, mis senise määratud tagasimaksega kaardi puhul, kuid klient saab siiski ise otsustada, millise kaardi ta asemele võtab, aga panga esimene soovitus on samade funktsioonidega ja lisaväärtust pakkuv American Expressi krediitkaart.  

„Konkreetne muudatus puudutab ligi 5% kõigist meie panga krediitkaartide omanikest,“ kinnitas Tukk, sest enamik Swedbanki kliente on püsimaksega krediitkaardi või vaba tagasimaksega krediitkaardi kasutajad, kelle puhul ei muutu olemasoleva krediitkaardi kasutamise juures midagi.

Tukk tahtis rõhutada, et pank jätkab endiselt kõikide erinevate kaardiorganisatsioonide – Visa, MasterCard ja American Express – kaartide väljastamist, ja et muudatus on seotud vaid ühe konkreetse kaarditüübiga.

Hetkel on Eestis üle 9000 maksekoha, kus American Ekspress kaardiga tasuda saab, mis moodustab umbes 84% kõikidest makskohtadest, ja see number on pidevalt kasvanud, ütles Tukk.

„Välisriikides maksmise kohta ei saa ühegi kaardiorganisatsiooni puhul öelda, et sellega saab igal pool maksta,“ märkis ta.  Kui kliendil on reisimist rohkem, siis on alati Tuki sõnul mõistlik rahakotis hoida kahe erineva kaardiorganisatsiooni - näiteks American Expressi ja Visa krediitkaarti, et ebameeldivaid olukordi vältida.

Mida tähendab American Expressi kaartide kasutamine kaupmeestele? „Kaupmeestele kehtivad teenustasud on individuaalsed kahepoolsed kokkulepped, mida me ühepoolselt avalikustada ei saa. Tasud sõltuvad käibest ja muudest teguritest,“ vastas Tukk.

Kaardiorganisatsioon American Express keskendub ka kaupmeeste jaoks lisaväärtuse loomisele ning koostöös kaupmeestega töötame välja eksklusiivseid pakkumisi American Expressi kaartide kasutajatele, lisas ta.

American Express Blue tingimused:

American Express Blue on oma tingimuste ja funktsionaalsuse poolest kõige lähedasem hetkel kasutuses oleva harjumuspärasele krediitkaardile.

1. Kaardil on sarnaselt kuni 40päevane intressivaba periood.

2. Kuutasu 25 krooni on aasta lõikes sama, mis määratud tagasimaksega krediitkaardil.

 American ExpressBlue puhul lisanduvad veel:

1 . Kui kliendil ei ole 10. kuupäeval piisavalt raha arvelduskontol, siis American Express Blue puhul ei jää klient kohe viivisvõlglaseks, vaid hakkab tavapärane intressiarvestus, nagu see toimib ka vaba tagasimaksega krediitkaardi puhul.

2. American Express Blue juures on lisaks ka 90päevane ostukindlustus. Kõik kaubad, mis ostetakse kasutades maksevahendina American Express Blue kaarti, on selle aja jooksul kindlustatud. Olgu tegu varguse, kaotamise või õnnetusega, saab klient omale uue toote. Kindlustuse omavastutus on 500 krooni.

3. American Expressi kodulehel on üleval ka meelelahutusürituste sooduspakkumised, mis laienevad ainult American Express kaardiomanikele.

4 . Lisaks on veel rahvusvaheliste soodustuste programm Selects, mille kohta saab lähemat infot kodulehelt.

allikas: Swedbank

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 12:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing