Katre Pilvinski • 9. juuni 2010 kell 4:42

Swedbank: pankade usaldamatus kergitab Euribori

Pole välistatud, et juba 1. juuliks, kui kuuekuise tähtajaga tehingute lõpptähtaeg jõuab 2011. aastasse, on kuue kuu Euribor kõrgemal kui 1%, sõnas Allan Marnot Swedbank Marketsist.

"Euribori tõusu põhjuseks on eelkõige pankade vastastikkuse usalduse vähenemine rahaturul, seda väljendab ka viimaste aegade suurim huvi kasutada ECB deposiite  ehk deponeerida raha otse keskpangas," kommenteeris Marnot.

Ta lisas, et keskpanga tegevused on suunatud vastastikkuse usalduse kasvatamisele ja intressimäära hoidmisele praegustel madalatel tasemetel.

"Pankadevahelise usalduse indikaatoriks on ka sama tähtajaga vahetustehingute (swap) ja deposiitide intresside erinevus, swap tehingutes erinevalt deposiitidest vastastikkune krediidiriski puudub."

"Pole välistatud, et juba 1. juuliks, kui 6 kuise tähtajaga tehingute lõpptähtaeg jõuab 2011. aastasse on 6 kuu Euribor kõrgemal kui 1%. Samas on ECB, valitsused ja Euroopa institutsioonid huvitatud laenuturu normaalsest toimimisest ja võiks loota, et praegune usalduskriis suudetakse saada enne aasta lõppu kontrolli alla ning ka Euribori tagasi 0,4-0,6% juurde," rääkis Marnot.

Hetkel kuum