Sirje Rank • 14. juuni 2010 kell 20:02

Moody’s hindas Kreeka võlakirjad rämpsuks

Reitinguagentuur Moody’s jättis Kreeka täna ilma investeerimisjärgu reitingust, hinnates Kreeka riigi võlakirjad „rämpsuks“.

Agentuur kärpis Kreeka reitingut nelja pügala võrra tasemelt A3 tasemele Ba1, vahendas agentuur Bloomberg. Reitingu väljavaade on stabiilne.

Ba1 reiting kajastab Moody’se selgituse järgi suuremat, kuid endiselt väikest riski, et Kreeka ei suuda oma võlgu ära maksta.

Reitinguagentuur S&P jättis Kreeka investeerimisjärgu reitingust ilma juba aprillis, hoiatades, et investorid riskivad Kreeka võlgade restruktureerimisel kaotada kuni 70% oma investeeringust.

Läinud kuul nõustus Kreeka range säästukavaga, mis oli IMFi ja Euroopa Liidu laenuabi tingimuseks. Kui 110 miljardi euro suurune abipakett Kreeka toetuseks turge ei rahustanud, panid euroala riigid koos IMFiga kokku täiendava 750 miljardi euro suuruse abipaketi euroala riikide toetuseks, kes võivad oma võlgadega hätta jääda.

Kreeka valitsus teatas täna, et Moody’se otsus ei võta arvesse Kreeka edusamme eelarvedefitsiidi vähendamisel.

Lisaintress, mida investorid nõuavad selle eest, et investeerida Saksamaa võlakirjade asemel Kreeka kümneaastastesse võlakirjadesse, kasvas täna 568 baaspunktile.

Hetkel kuum