Katre Pilvinski • 4. juuli 2010 kell 14:08

Panasonic lahkus vaikides Eestist

Maailma suurim plasmatelerite tootja sulges Eesti ja Leedu esindused majanduslanguse tõttu. Tegevuse lõpu Eestis avastas News2biz juhuslikult.

“2009. aasta suvel otsustas Panasonic sulgeda kontorid Tallinnas ja Vilniuses. Osa personalist töötab nii Eestis kui Leedus edasi, kuid enamasti kasutame nüüd Baltimaades tegutsemiseks Riia kontorit,” ütles ettevõtte kommunikatsioonijuht Radek Jaworski rahvusvahelisele uudiskirjale News2biz.

Panasonic ei teinud ühtegi avaldust esinduste sulgemise kohta, vaid News2biz toimetus avastas selle juhuslikult, kui Eesti esindusse saadetud e-kiri, milles küsiti ühe Panasonicu sülearvuti garantii kohta, põrkas tagasi ning keegi ei vastanud telefonikõnedele.

“Peamine põhjus esinduste sulgemiseks oli dramaatiline majanduse jahtumine Balti riikides. Sellele vaatamata ei tähenda see, et me haihtuksime neilt turgudelt täielikult,” sõnas Jaworski. ”Me säilitame on kohalolekut Baltimaades läbi Riia kontori. Kaalume laienemist taas Balti riikides kohe, kui majandus hakkab kasvama,” lisas ta.

Finantsaastal, mis lõppes 2008. aasta 31. märtsil, küündis Panasonicu Baltimaade import 39 mln euroni. Müük Eestis moodustas sellest 28% ning Leedu oma 41%. Jaworski keeldus andmast Balti riikide kohta värskemaid müüginumbreid.

Skarcon OÜ on Panasonic Toughbook eriotstarbeliste arvutite ametlik maalteooja ja volitatud Polycom videokonverentsi süsteemide esindaja Baltikumis.

Lisaks tegeletakse Panasonic Toughbook arvutite  müügile ka nende rendi ja hooldusega ning lisaseadmete müügiga.

Hetkel kuum