Kadri Paas • 4. september 2010 kell 9:20

Suurinvestor pilbastab tuuleäri

Ärimees ja Tallinna ekslinnapea Tõnis Palts kirjutab Saarte Hääles avaldatud arvamusloos, et tuulikuäri on saatanast, kuna on kallis ja perspektiivitu.

"Ekslik on arvamus, et tuulikud annavad meile puhtama looduse. Vastupidi, need risustavad visuaalselt loodust," lajatab Palts.

"Ekslik on arvamus, et nende abil saab odavamat elektrit. Vastupidi, tuulikud tõstavad elektrienergia hinda. Selle maksavad kinni kõik Eesti tarbijad, kaasa arvatud saarlased," leiab ettevõtja.

"Ekslik on arvamus, et need tekitavad töökohti. Tõsi, võib-olla ainult püstitamisel ajutiselt ehitusettevõtetele. Vastupidi, Saaremaal need vähendavad töökohti, sest Saaremaa puutumatu looduse kuvandi kadumise tõttu ei saa me oma kodusaarele nii palju turiste kui muidu saaksime," arvab ärimees.

"Enamus kapitalist, mille abil need paigutatakse, on väliskapital. NB! Meie pankade kapital on ka täna väliskapital. Kogu ülejääv elekter tarnitakse välismaale. NB! See on vaid formaalselt eksport, me ei anna siin mitte mingit lisaväärtust. Vahelt lõikavad vaid natukene kohalikud sahkerdajad. Ja mis parata, minu rikutuse piires arvan, et ka kohalike omavalitsuste tegelased – terve mõistusega valla- või maakonnajuht ei laseks sellist asja sündida ilma mingi kõrvalise huvita," kritiseeris Palts.

Palts jätkab: "Kui ma olin Tallinna linnapea, siis avaldasid huvigrupid mulle survet Paljassaarele “katselise tuulepargi” rajamise loa saamiseks. Mul ei tulnud kordagi pähe nendele vastu tulla."

"Kas te kujutaksite praegu ette, et hommikul laevaga Stockholmist Tallinnasse saabudes peaksime vaatama kuulsat siluetti läbi tuulegeneraatorite metsa? Või et kaks Itaalia pensionäri arutaksid ristluslaeval: “...see kõrge torn, mis paistab paremalt kuuenda ja seitsmenda tuulegeneraatori vahelt, on see kuulus Oleviste, mis oli omal ajal Euroopa kõrgeim ehitis,"

Hetkel kuum