Kadri Paas • 5. september 2010 kell 10:49

Mõis: ei teeni, ei teeni me liiga palju raha

Eesti suuremad taastuvenergia toetuse saajaid OÜ Nelja Energia üks omanikest Jüri Mõis ütleb, et tema küll tuuleäriga "liiga palju raha" ei teeni.

"Teate, mulle on selline mulje jäänud, et Tõnis Palts pidas Saaremaal vägeva valimisürituse ja tegi seal tuuleenergia nii maatasa, et sellest ei jäänud kivi kivi peale järele. Minu jaoks jätab see toetuste vähendamise ja äravõtmise teema rohkem valimispropaganda mulje. Ei enamat," on Mõis nördinud.

Viitan Konkurentsiameti vaheraportile, millest ka majandusminister, Paltsi erakonnakaaslane Juhan Parts on kõnelenud, milles väidetakse, et teatud taastuvenergiatootjad, eriti tuuleärimehed, teenivad ülikasumeid just riiklike subsiidiumite abil ja toetusel.

"Ei teeni me, ei teeni, kurat, liiga palju raha. Seda saab ju vaadata aastaaruannetest, kui palju teenime. Mingil saladust selles ei ole," tähendab Mõis.

Tema sõnul on riik võtnud 2007. aastal eletktrituruseadust vastu võttes teatud kohustused.

"On antud lubadusi mahtude, tingimuste ja toetuste osas. Eks neid peab järgima ja neist kinni pidama, aga seda meelt olen ka mina, et asi peab olema mõistlik," leidis Mõis.

Hetkel kuum