Sirje Rank • 13. oktoober 2010 kell 11:59

Läti peaminister loodab nelja partei toetusele

Läti peaminister Valdis Dombrovskis püüab moodustada valitsust nelja partei toetusel, mille käes on sajakohalises parlamendis 92 kohta.

Sel moel loodab Dombrovskis vähendada vastuseisu eesootavale uuele kärperingile riigi eelarves, vahendab agentuur Bloomberg.

"Püüame leida koostöömudelit, mis oleks vastuvõetav neljale parteile," ütles Dombrovskis täna Läti teleprogrammis 900 sekundit. Samas möönis ta, et see ei tähenda tingimata kõigi parteide osalemist valitsuses.

"Hästi organiseerunud opositsioon, mis on otsustanud käituda destruktiivselt, võib tõesti parlamendi halvata," märkis Läti ülikooli politoloog Nils Muiznieks. "Valitsus püüab opositsioonil kihvad suust tõmmata," lisas ta.

Dombrovskise juhitud valimisliit Ühtsus sai parlamendis 33 kohta ning senine koalitsioonikaaslane Põllumeeste ja Roheliste Liit 22 kohta. Valdavalt venekeelset elanikkonda esindavale Kooskõla keskusele, mis tuli valimistel teiseks ja sai parlamendis 29 kohta, pakub Dombrovskis ministrikohta ning koostööd parlamendis. Neljas võimalik partner on Isamaale ja Vabadusele, mis sai parlamendis kaheksa kohta.

Hetkel kuum