3. oktoober 2010 kell 7:03

Dombrovskise valitsus tõenäoliselt jätkab

Esialgsed valimistulemused näitavad Dombrovskise valimisliidu Ühtsus selget edumaad.

Läti Keskvalimiskomisjoni andmetel on Ühtsuse liit kogunud 30,73 protsenti häältest, neile järgneb Kooskõla Keskus 24,68 protsendiga. Roheliste ja Põllumeeste Liit on kolmandad 20,43 protsendiga, neile järgnevad Hea Läti Eest 7,73 ning Kõik Lätile! – Isamaale ja Vabadusele/LNNK 7,53 protsendiga.

Ükski teine partei viieprotsendilist valimiskünnist parlamenti pääsemiseks ei ületanud. Läti kümnendatel parlamendivalimistel osales LETA teatel 934 076 inimest ehk 62,62 protsenti valijaskonnast.

Valimiskampaania kesksed teemad olid kestev majanduskriis, säästuprogramm, mis hõlmas haiglate sulgemisi, õpetajate massilisi koondamisi ja riigiameti palgakärpeid. Dombrovskis on lubanud ebapopulaarsest säästupoliitikat veel vähemalt kahe aasta jooksul jätkata, viidates EL ja IMF-i nõudmistele.

President Valdis Zatlers, kelle nimetada on uus valitsusjuht, oli juba varem teatanud, et üheks tema valikukriteeriumiks saab olema kinnipidamine säästuprogrammist.

Läti loodab Euro kasutusele võtta 2014. Tööpuudus on Lätis ligi 25 protsenti, kümned tuhanded noored on riigist lahkunud.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum