Indrek Kald • 17. november 2010 kell 13:33

Keskerakond takistab eelarve vastuvõttu riigikogus ööistungiga

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et fraktsioon otsustas kasutada täna kõiki võimalusi takistada 2011. aasta eelarve vastu võtmist.

Järgmiseks aastaks planeeritud eelarve ei paku Simsoni sõnul lahendusi kõige valusamatele probleemidele ega tee midagi üleüldise hinnatõusu takistamiseks. "Riigieelarve eelnõu, mis näeb ette nende maksude ja nende aktsiisidega jätkamist, tähendab hinnatõusuga vastas seistes kätelaiutamist," tõdes ta.

Simson ütles, et Eesti probleemid on täna tööpuudus, maaelu hääbumine, kohalike omavalitsuste alarahastus, toasooja kõrge hind, toiduainete kiire hinnatõus ja kõrged aktsiisid põllumeestele.

"Eesti jaoks ei ole piisav ainult keskvalitsuse tasakaal, sest ainult linnade ja valdade toimetulek tagab jätkusuutliku elukeskkonna kõikjal üle riigi. Eesti valik ei tohi olla maksukoormuse panemine eelkõige väiksema sissetulekuga inimeste õlule nii, et nad seda koormat kanda ei jõua, samas kui hüvesid jagatakse kõige jõukamatele," rääkis Simson.

Tema sõnul on kahel aastal Eestis vastu võetud kriisieelarveid põhjusel, et meie majanduslangus oli raskem kui enamikul Euroopa riikidel. "Kolm aastat majanduslangust on nõudnud Eesti inimestelt erakordselt palju mõistvust, kannatlikkust ning valmisolekut loovutada märkimisväärne osa oma senisest sissetulekust. Valitsusepoolseks raviks olid maksutõusud," sõnas Simson ja lisas, et kriisiaja poliitikat ei saa rakendada lõputult.

Hetkel kuum