Silvia Kruusmaa • 10. detsember 2010 kell 9:46

Tallinn kutsub vabatahtlikke appi lund koristama

Raskete ilmastikuolude tagajärgede likvideerimise töögrupi koosolekul otsustati, pöörduda linlaste poole ja kutsuda neid appi lumekoristustöödele.

Nõmme linnaosavalitsus teatas, et vabatahtlike kontaktisik on Lembit Toomik, kelle telefon on 522 3284. Nõmmelaste lumebrigaad töötab juba praegu. Täna õhtul ja nädalavahetusel  on kõik vabatahtlikud töökäed teretulnud. Linnaosavalitsusel on küll  20 lumelabidat, kuid soovitav on oma tööriist kaasa võtta, siis sujub töö paremini.

Lasnamäe linnaosavalitsus kutsub vabatahtlikke appi operatiivseks lumekoristuseks koolide, lasteaedade, polikliinikute ja teiste oluliste ligipääsuteede puhastamiseks.

Kogunemiskoht on Lasnamäe kriisikomisjoni staabis, aadressil Paevälja pst 5, kust saab oma lumelabida puudumisel tööriista ja sooja suppi. Kaasatud on ka Eesti kaitsevägi ja Kaitseliit. Kogunemist puudutava lisainfo telefon on 605 5210.

Pirita linnaosa kontaktisik vabatahtlikele on Pirita linnaosa linnamajanduse osakonna juhataja Merike Kalam, telef:  645 7615.

Põhja-Tallinna Valitsuse kontaktisikuks vabatahtlikele lumetõrjujatele on Harry Kärp, e-post: [email protected], telefon: 6457018.

Kristiine linnaosa ootab vabatahtlikke lumekoristajaid!

Kristiine linnaosa kontaktisikuks vabatahtlikele lumekoristajatele on Anu Sügis. Telefon  53 459 771 [email protected] .

Abilinnapea Deniss Boroditši ettepanekul määras iga linnaosa kontaktisiku, kes registreerib vabatahtlikke lumetõrjetöödele. Vabatahtlike registreerija telefoninumber edastatakse ka Rallinna abitelefonile 1345.

Kontaktisik korraldab linnaosa vabatahtlike registreerimise ja tööde organiseerimise koos vajalike töövahenditega varustamisega nii täna kui nädalavahetusel.

Linn tuletab kinnistute omanikele meelde, et kinnistutega piirnevate kõnniteede koristamine on kinnitu omanike kohustus. Kvartalisiseste teede koristamine on linnaosa korraldada.

Tallinna raskete ilmastikuolude tagajärgede likvideerimise töögrupp kutsub  kõiki korteriühistuid üles korraldama eeloleval nädalavahetusel lumekoristamise talguid.

Kommunaalamet tuletab majaomanikele meelde, et ka katusutel on väga rasked lumekuhilad, mis reeglina ohtlikuks muutuvad.

Informatsiooni tõstukite rendi ja lumetõrjetöid tegevate firmade kohta saab Tallinna abitelefonilt 1345. Nende ettevõtete kontaktandmed saab ka aadressil http://www.tallinn.ee/Lumekoristusfirmad.

EMHI prognooside kohaselt jätkub lumesadu ka homme. Linnakodanikel palutakse hoiduda pikematest sõitudest ja võimaluse korral lumekoristustöödele appi minna.

Hetkel kuum