Katariina Krjutškova • 8. jaanuar 2011 kell 12:16

Keskerakond tahab välistada taristute erastamise

Keskerakonna valimisprogrammi töörühm kinnitas majanduspoliitika osa, mille eesmärgiks on muuta oma riik arukaks ja aktiivseks koostööpartneriks eeskätt uute innovatsiooniliste tehnoloogiate rakendamisel. Erakond soovib laevad tuua Eesti lipu alla ja raudtee ühendada Euroopa raudteevõrgustikuga.

Keskerakond soovib muuta Arengufondi toel Eesti alltöövõtjast innovaatiliseks riigiks. "Keskerakond välistab Eesti strateegiliste ettevõtete ja taristute erastamise ning peab vajalikuks kiirendada maade munitsipaliseerimist, lihtsustada hoonestusõiguse seadmist ning kasutada uute ettevõtete loomiseks riigi maad," ütles valimisprogrammi töörühma juht Jüri Ratas.

"Keskerakond tahab tuua Eesti laevad Eesti lipu alla ning käivitada laevanduse arengu toetamiseks ja laevastiku konkurentsivõime tõstmiseks Euroopa Liidu regulatsioonidele vastava toetussüsteemi," selgitas Ratas. "Samuti tuleb ühendada raudtee Euroopa raudteevõrgustikuga (Tallinn-Varssavi) ning taastada ja arendada kohalikke raudteid."

"Tarkust, mida oleme saanud nii kriisieelsest majandustõusust kui ka languse perioodil - peame oskama seda ära kasutada - tõde on lihtne heal ajal tuleb sääste veel rohkem koguda, et halval ajal nendega majandust ja Eestimaal elu laiemalt turgutada," sõnas Ratas. "Riik oleks saanud kriisi ajal ja pidanud palju rohkem kaasa aitama majanduse ümberstruktureerimisele." Ratase sõnul peab kohapealse tootva tööstuse osakaal ja tähtsus olema meie ekspordi veduriks.

Hetkel kuum