Töötute toetuseks avanes 9,6 miljoni eurone taotlusvoor

Indrek Kald 10. jaanuar 2011, 16:28

Täna avati Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) taotlusvoor asutustele ja organisatsioonidele, et toetada pikaajaliselt töötute ja noorte töötute naasmist tööturule. Meetme eelarve on 9,6 miljonit eurot.

Taotlusvooru raames on võimalik taotleda rahastust kahele
tegevussuunale:
* kutseõppe ja tugiteenuste võimaldamine noortele madala haridustasemega töötutele,
* pikaajaliste töötute tööle rakendamise toetamine kombineerituna tööpraktikaga.

ESFi toetuse raames saavad taotlejateks olla kutsekoolid, MTÜd ja omavalitsused ning koostööpartneritena osaleda ettevõtjad ja tööandjad.

Noorte töötute osakaal on viimase kahe aasta jooksul kasvanud üle viie korra, ulatudes eelmise aasta esimeses kvartalis 40%ni. Pikaajaliselt töötute osakaal töötutest moodustas statistikaameti andmeil mullu kolmandas kvartalis 53%.

Varem on ESFi kaudu toetust saanud näiteks Läänemaa puulaevaselts Vikan. Projekti eesmärgiks on Läänemaa töötute aktiveerimine ja kaasamine täiskasvanuõppesse, tutvustas sotsiaalministeerium 8,8 miljoni kroonise toetuse saanud laevaseltsi tegevust.

4,9 miljonit krooni on saanud Pärnu aktiviseerimiskeskus Tulevik, mille eesmärgiks on pikaajaliste töötute konkurentsivõime ning motivatsiooni tõstmine tööturul.

ESF toetas 3,2 miljoniga ka MTÜ Johannes Mihkelsoni Keskus ja Tartu linnavalitsuse ühisprojekti, mis annab tööotsijaile koolitust, tugiisikuteenust ja vajalikku nõustamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. January 2011, 16:29
Otsi:

Ava täpsem otsing