Anne Oja • 14. jaanuar 2011 kell 12:22

Aidma: maaelu olgu ühe ministri võimu all

Maaelu efektiivseks korraldamiseks peab võim ja raha koonduma ühe ministri kätte, selgitas Reformerakonna valimisprogrammi partei aseesimees ja riigikogu maaelukomisjoni liige Rein Aidma

"Niimoodi ei saa efektiivsust mõõta," ütles Aidma vastuseks küsimusele, millist rahalist ja muul moel mõõdetavat kasu regionaalvaldkonna põllumajandusministeeriumi alluvusse viimine toob.

"Tahame, et vahendid oleks suunatud sinna, kus nende kasutamine on kõige efektiivsem. See puudutab ühtlasi PRIA kaudu jagatavaid rahasid, millega toimetab ühelt poolt regionaalminister ja teiselt poolt põllumajandusminister," rääkis Aidma.

Tema sõnul võib ka nii öelda, et põllumajandusministri tegevusvaldkond peaks laienema ja hõlmama ka muud maaelu puudutavat kui ainult põllumajandus.

"Ametnike arvu vähendamine pole eesmärk omaette, sest opositsioon heidab meile niigi ette, et riik on liiga õhuke. Küsimus on efektiivses maaelu korraldamises," lisas Aidma.

Praegu kuulub regionaalministri ametikoht siseministeeriumi koosseisu. Regionaalminister on Isamaa ja Res Publica liige Siim Valmar Kiisler.

Hetkel kuum