Kamprad kinnitas IKEA salafondi olemasolu

Sirje Rank 27. jaanuar 2011, 11:44

IKEA asutaja Ingvar Kamprad kinnitas eile uudisteagentuurile TT saadetud e-kirjas, et IKEA seni maksuparadiisis varjul olnud ja saladuses hoitud fond Interogo on tõesti olemas.

Rootsi telekanalis SVT eile eetris olnud saates avalikustati, et IKEA kontserni keskset ettevõtet Inter IKEA juhib jätkuvalt perekond Kamprad. Seda maksuparadiisis Liechtensteinis asuva fondi Interogo Foundation kaudu, milles on 100 miljardit Rootsi krooni, kirjutas Dagens Industri. Seni on Kamprad väitnud, et on IKEA otsesest juhtimises kõrvale tõmbunud.

Kirjas kinnitab Kamprad, et salafond on olemas ja et sellele kuulub Inter IKEA Holding, mis omakorda kontrollib Inter IKEAt.

Fondi ainuke eesmärk on investeerida ettevõtte arengusse ja kindlustada pikas perspektiivis firma ellujäämine, kirjutas Kamprad.

„Interogo Foundationit kontrollib minu perekond ja selle juhtkond koosneb erandlikult kontserni välistest liikmetest,“ kirjutas Kamprad.

Loomulikult maksab IKEA makse nii nagu seadused ette näevad, märkis Kamprad. Kuid maks on kulu nagu iga teine. „Optimeeritud maksustruktuur annab meile paindlikkuse kasutada varasid, mida ühel turul on juba maksustatud, tegevuse arendamiseks uutel turgudel ilma topeltmaksustamise lisakoormata,“ kirjutas Kamprad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2011, 11:45
Otsi:

Ava täpsem otsing