Olerexil suu lukus 

Piret Reiljan 04. veebruar 2011, 11:46

Olerex võib olla mõistatusliku ärimudeliga Vikingfueli ja tema eelkäija Viking Oili suurklient, ent Olerexi osanik Antti Moppel jättis küsimusele kliendisuhte kohta vastamata.

Vikingfuelist kirjutab tänane Äripäev ja tegemist on endiste kurjategijate äriga, mille ärimudel tekitab kahtluse, et tegemist võib olla maksupettuse skeemiga seotud firmaga. Soodsate hindade tõttu on Vikingfuelil kliente ka tuntud kütusefirmade seas, Äripäevale teadaolevalt ostab neilt näiteks Olerex.

Lisaks ärisidemetele Vikingfueliga jättis Olerex nimetamata, kellelt veel kütust ostetakse, tuues välja ainult ühe suurema tarnija.

Järgneb e-posti teel tehtud intervjuu Moppeliga:

Palun loetlege ettevõtted, kellelt viimase aasta aja jooksul olete ostnud kütust (ma ei pea silmas tehast/tootjat või aktsiisiladusid, kust kütus pärineb, vaid firmasid, kes Eestis on kütuse teile müünud)? Loetlege palun kõik, kellelt olete ostnud, mitte valikuliselt.
 
Olerexi põhitarnijaks on jätkuvalt Orlen Lietuva. Sellest on ka ajakirjanduses korduvalt juttu olnud.
 
Kas ja kuidas kontrollite ettevõtete tausta, kellelt kütust ostate?
 
Üldjuhul läbivad kõik Olerexi lepingulised partnerid riskianalüüsi. Orlen Lietuva taust on meile tuntud ja lisakontrolli ei vaja. 
 
Äripäeva andmetel olete ostnud kütust firmalt Viking Oil OÜ (praeguse nimega THEANG KRUY OÜ). Kuidas sattusite nende kliendiks? Mis perioodil ja kui suures mahus olete Viking Oililt kütust ostnud?
 
Kõik Olerexi ostu-, müügi- ja muud lepingud sisaldavad konfidentsiaalsusklauslit ja seetõttu me ei saa mõne konkreetse lepingu olemasolu või puudumist ei kinnitada ega ümber lükata. 

Nüüd on Viking Oili kliendid üle võtnud Vikingfuel OÜ (kahte firmat sidus ühine omanik Kaupo Püvi, kuid eelmise aasta lõpus on mõlemad firmad liikunud uute omanike kätte). Kas olete (või olite) ka Vikingfueli klient?
 
Vt eelmist vastust.
  
Mitmest allikast on Äripäevale kinnitatud, et Viking Oili ja Vikingfueli näol võib olla tegemist firmadega, kes tegelevad maksupettusega. Kuidas kommenteerite?
 
Saame juhinduda ainult avalikust infost.
 
Kas Maksu- ja tolliamet on suhelnud Olerexiga seoses tehingutega Viking Oili või Vikingfueliga? Kui jah, siis mille vastu amet täpsemalt huvi tundis?
 
Ei.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. February 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing