Indrek Kald • 22. veebruar 2011 kell 7:39

Helenius: Eesti võib olla ainus riik, kus maksud langevad

Kuna Eesti on palju kärpinud, võime olla ainuke euroliidu riik, kus maksud järgneva viie aasta jooksul langevad, ütles Trigon Capitali omanik Joakim Helenius.

Eestil ei ole välisvõlga ja nüüd, kus riik väljub kriisist ja valitsuse tulud hakkavad tõusma, võib Eesti olla ainuke riik Euroopas, mis võib tegelikult vaadata, mida teha suurenevate tuludega, selle asemel, et olla sunnitud kasutama suurenevaid tulusid võla tagasimaksmiseks ja intressi maksmisele võlalt, märkis ta.

Ülejäänud Euroopa näeb tõenäoliselt järgneva viie-kümne aasta jooksul kõrgemaid makse ja suuri piiranguid valitsussektori kulutustele, vahendas Delfi Heleniuse sõnu laupäeval toimunud Ärikatla konverentsilt.

Helenius kinnitas, et Eesti madal võlakoormus on hea, vaadates, mis juhtus Kreekaga, Portugaliga ning kaudselt ka Iirimaaga. "Kuna Eestil ei ole võlga, saab suurenevaid tulusid loodetavasti ära kasutada eelarvepuudujäägi vähendamiseks ning riigi rahvusvaheliste reservide suurendamiseks, samuti ka maksude alandamiseks," rääkis ta.

Hetkel kuum