Katariina Krjutškova • 26. veebruar 2011 kell 7:48

Eesti toetab sanktsioonide kiiret rakendamist Liibüale

Välisminister Urmas Paeti sõnul toetab Eesti kiiret sanktsioonide rakendamist Liibüa juhtide suhtes, kes on vastutavad meeleavaldajate tapmise ja nendevastase vägivalla eest.

„Peame oluliseks kiiret Euroopa Liidu sanktsioonide rakendamist, mis peavad hõlmama reisipiiranguid ja varade külmutamist Liibüa juhtidele ning relvamüügikeeldu ning riigisisesteks repressioonideks kasutatava varustuse müügi keeldu Liibüale,“ lisas välisminister.

Paet ütles, et olukord Liibüas on kiiresti halvenenud ning meeleavaldajate vastu on Gaddafi režiim kasutanud ulatuslikku vägivalda. „Sajad inimesed on võimude poolt tapetud. Massiline inimõiguste rikkumine Liibüas tuleb rahvusvaheliselt täielikult hukka mõista. Jõu kasutamine meeleavaldajate vastu peab lõppema ning piirangud  ühiskonna sõnavabadusele ja kogunemisvabadusele tuleb eemaldada,“ sõnas ta. „Kujunenud olukorrale  tuleb leida lahendus läbirääkimiste teel, mitte meeleavaldajaid tappes.“

Paeti sõnul peavad Liibüa võimud tagama ka Euroopa Liidu kodanike turvalisuse ning võimaldama neil riigist probleemideta lahkuda. "Euroopa Liidu kodanike evakueerimiseks on vajalik ELi riikide igakülgne koostöö," lisas ta.

 

Hetkel kuum