Trichet: euroala intressimäär võib tõusta

Sirje Rank 03. märts 2011, 16:06

Euroopa Keskpanga juht Jean-Claude Trichet ütles reedel, et panga järgmisel euroala intressimäärasid arutaval kohtumisel võivad euroala intressimäärad tõusta.

See ei tähenda, et nii kindlasti läheb, ütles Trichet., kuid sellise signaali tahab keskpank täna saata, kui kasutab inflatsioonist kõneldes sõnapaari strong vigilance ehk viidates vajadusele väga suure tähelepanuga inflatsioonilisi arenguid jälgida

„Intressitõus on võimalik, see ei ole kindel,“ ütles Trichet, rõhutades, et pank lähtub oma otsustes alati konkreetsel ajahetkel olemasolevast informatsioonist.

„Otsuse teeb panga nõukogu järgmisel koosolekul,“ ütles Trichet, nentides, et tänane otsus jätta euroala enim jälgitud baasinstressi määr 1% tasemel muutmata oli üksmeelne.

Euro tugevnes Trichet sõnade peale 1,3976 dollari tasemele eurost.

Euroopa Keskpank tõstis täna oma värskes prognoosis euroala inflatsiooniprognoosi 2-2,6%-le sel ning 1-2,4%-le tuleval aastal.

Väga oluline on vältida inflatsioonilise surve ülekasvamist palkade ja hinnatõusu spiraaliks, ütles Trichet.

Samuti teatas Trichet täna, et keskpank jätkab teises kvartalis kommertspankadele fikseeritud intressimääraga likviidsuslaenude väljastamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2011, 20:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing