Analüütik Ekspressist: muudatused võivad olla head

Silvia Kruusmaa 27. aprill 2011, 17:10

Swedbank Marketsi analüütik Risto Hunt leiab, et laias laastus on Ekspress Grupis reorganiseerimine hea uudis.

"Kolimistega kaasnevad kindlasti mingisugused kulud ning olenevalt nende suurusest võib ühekordsete kulude tõttu kasumlikkus veidi kannatada. Kuid nagu ütlesin, oleneb kõik kulude suurusest. Pikemas perspektiivis peaksid parema organiseerituse tõttu äritegevuskulud aga langevad ehk kasumlikkus peaks paranema. Kuna tegevus kolitakse ühte kohta ja infoliikumine peaks seeläbi paranema, usun, et tõuseb ka toodete kvaliteet ning suudetakse kliendibaasi suurendada," rääkis Hunt.

Ekspress Grupis viiakse sel aastal läbi suur reorganiseerimisprotsess, mille käigus koondatakse kokku ettevõtteid ja integreeritakse üksusi ja tootmisprotsessi.

Meediakontsern liidab AS Eesti Päevalehe ja AS Eesti Ajalehed, mille tulemusena sünnib ettevõte, mis kirjastab kolme ajalehte: Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress ning Maaleht.

Paralleelselt kahe ettevõtte liitumisega luuakse AS-i Eesti Ajalehed uue tütarfirmana raamatukirjastamisega tegelev ettevõte, kuhu koondatakse kogu senine Eesti Ekspressi, Maalehe ning Eesti Päevalehe kaubamärgi alt toimunud raamatute kirjastamine. 

Uue raamatute kirjastamise ettevõtte loomine algab koheselt, Eesti Päevalehe AS-i ning AS-i Eesti Ajalehed ühinemine viiakse lõpuni käesoleva aasta sügiseks.

Ettevõtete ühinemise käigus luuakse Ekspress Grupi ühine multimeedia uudisruum.

Uudisruumi koondatakse kõigi Ekspress Grupi poolt 100% omatud ettevõtete toimetused. Uudisruumis leiavad omale koha Delfi, Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ning Maalehe ning eelnimetatud ajalehtede kuukirjade toimetused.
Kõigi ajakirjandustoodete tugistruktuurid kolitakse senistesse Eesti Ekspressi ning Maalehe ruumidesse Narva mnt 11e. AS Delfi loobub oma senistest bürooruumidest Rävala tänaval. 


Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2011, 17:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing