Leito: ümberkorraldused Ekspress Grupis positiivsed

Anne Oja 27. aprill 2011, 16:37

Meediaekspert Toomas Leito hindas Ekspress Grupis toimuvaid muudatusi positiivseiks, mis aitavad Eesti Päevalehel kahjumist välja rabeleda.

"Tegelikult on see vana uudis," kommenteeris Leito tänast börsiteadet. "See, et kontsentreeritakse, vähendatakse kulusid ja vaadatakse tulevikku, sellesse tuleb suhtuda positiivselt."

Leito ütles, et Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe, Maalehe ja Delfi sisu jääb ilmselt laias laastus samaks, kuna igale väljaandele jääb oma peatoimetaja. "Põhipower tuleb teenuste ühendamisest, mis tõstab efektiivsust," lisas ta.

"Kui sisupoolt hakatakse aga väga ohjama, näiteks tehakse üks uudistetoimetus, mis hakkab kõigile juppe tootma, kaotavad lehed oma näo. See tundub kahtlane," selgitas Leito.

Reklaamiandja jaoks praegustest ümberkorraldustest midagi ei muutu, kinnitas Leito. "Seal on küsimus, kui palju ühispakette tehakse. Kui kaubamärkidest hakkab aga midagi vahelt ära kaduma, on teine situatsioon," ütles ta.

Leito märkis, et ta ei oska praegu siiski päris täpselt öelda, mis meediamaastikul Ekspress Grupi ümberkorraldamisest muutub, kuna infot on liiga vähe ja olemasolev info on pisut segane.

"Nad ei tea veel vist isegi, mis toimuma hakkab. Alguses pidi näiteks tulema superpeatoimetaja, aga seda paistab, et ei tule," lisas Leito. "Mis tegelikult toimub, selgub ilmselt alles sügiseks. Suvi on meediamaastikul vaikne ja hea aeg ümberkorraldusi teha."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2011, 16:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing