4. juuni 2011 kell 9:37

ERGO: Hispaanias oli päevakava tihe

ERGO kindlustusdirektor Andres Konsap kinnitab, et kohtumisi ning kogemuste vahetamisi teiste riikide seltsidega toimub neil suhteliselt sageli.

"Välismaised seltsid käivad meil külas ning aeg-ajalt kohtume ka piiri taga. Head kontaktid teiste seltside ning rahvusvaheliste kahjukäsitlusfirmadega on väga olulised, sest rakendame saadavat kogemust oma klientide paremaks teenindamiseks nii Eestis kui ka riikidevahelises rahvusvahelises kahjukäsitluses," rääkis Konsap.

"Hispaanias toimunud kohtumiste päevakava oli väga tihe. Olulisemate teemadena tooksin välja seal hästi arenenud isikukahjude käsitluse ning oma kindlustusandja hüvitamise praktilise poole. See tähendab, et liikluskindlustuse juhtumi korral ei pea kannatanu hüvitise saamiseks pöörduma mitte kahju põhjustamise eest vastutava isiku kindlustuseltsi poole, vaid enamikel juhtudel saab hüvitise kätte oma kindlustusseltsilt ning hilisem arveldamine toimub seltside vahel. See muudab kahjukäsitluse protsessi kliendi jaoks veelgi lihtsamaks," vastas Konsap küsimusele, milline oli olulisim kogemus, mida ta LKFi äsjasel Hispaania-reisil sai.

Äripäev kirjutas, et palju kirgi kütnud uue liikluskindlustusseaduse ettevalmistamine sisaldas muu hulgas 30 inimese reisi Hispaaniasse. Delegatsioonis olid kindlustusseltside ja liikluskindlustusfondi juhid ning finantsinspektsiooni ja rahandusministeeriumi ametnikud.

Mais korraldas Liikluskindlustusfond (LKF) reisi Hispaaniasse. Barcelonas ja Madridis käisid teiste seas Eesti peaaegu kõikide suuremate kindlustusseltside tippjuhid, LKFi kolmeliikmeline juhatus, seltside üle järelvalvet pidava finantsinspektsiooni (FI) jurist Mari Puusaag-Tamm ja rahandusministeeriumi (RM) kindlustuspoliitika osakonna juhataja Siiri Tõniste, kes on uue liikluskindlustusseaduse eelnõu üks väljatöötaja ja selle seletuskirja koostaja. 

LKF juhi Mart Jesse sõnul tutvuti Hispaanias sealse liikluskindlustussüsteemi toimimisega, milles olevat palju sarnasusi meie tulevase süsteemiga. Õppereisi eesmärk jääb aga Äripäevale arusaamatuks, sest eelmainitud seaduse eelnõu sai valmis juba eelmisel aastal, mida näiteks LKF tunnistab ka oma mulluses majandusaruandes.

Autor: Anne Oja, Silvia Kruusmaa

Hetkel kuum