Kadrin Karner • 12. juuni 2011 kell 7:45

IMFi eksjuht esitas Lagarde'le väljakutse 

Endine IMFi juht ja praegune Iisraeli panga juht Stanley Fischer teatas laupäeval, et esitab väljakutse IMFi juhiks kandideerivale Christine Lagarde’le ning kandideerib ka ise samale kohale.

Fischer, kelle sõnul oli IMFi juhi töö parim kogu rahvusvahelises finantssüteemis, oli kuni laupäevani siiski oma kandidatuuri ülesseadmise osas äraootaval seisukohal, vahendas Reuters.

„Tekkis erakorraline ja mitteplaneeritud võimalus – võib-olla on see üks, mis kunagi enam ei kordu – kandideerida IMFi juhiks. Pärast pikka arutelu otsustasin, et ma tahan proovida,“ ütles Fischer avalduses.

Iisraeli rahandusminister Yuval Steinitz, kes on Iisraeli esindaja IMFis, kinnitas, et toetab Fischer kandidatuuri. 

Majandusteadlane Nouriel Roubini ütles, et Fischerist saaks kindlasti väga hea juht IMFile, kuid karta on, et nii hilises staadiumis ei suuda ta koguda piisavalt toetust ning seega ei suuda Lagarde’ lüüa.

Lagarde külastas laupäeval Saudi Araabiat, kus märkis, et võlakriisiga seonduvad probleemid on praegu prioriteet.

IMFi juhi koht vabanes pärast seda, kui senine juht prantslane Dominique Strauss-Kahn vahistati 14. mail, süüdistatuna New Yorki hotellitöötaja vägistamise katses.Tähtaeg oma kandidatuuri ülesseadmiseks IMF-i juhi kohale, kukkus reede keskööl.

Hetkel kuum