Milder: tegu hea tehinguga

Fredy-Edwin Esse, California 28. juuni 2011, 15:02

Baltika Groupi juhatuse esimees Meelis Milder sõnas, et investorite jaoks on tegu hea hinnaga tehinguga, pakkudes võimalust tulu teenida.

Miks 52 miljoni eurose aastakäibega firma ei laena käibest kõigest ühte protsenti moodustavat summat pankadelt?
Soovime tugevdada omakapitali, mitte suurendada kohustusi.

Miks uue emissiooni puhul on suuraktsionärid nõus eelnevast oluliselt rohkem garanteerima?
Investorite jaoks on tegemist väga hea hinnaga tehinguga.

Kui edukaks hindate Euroopa ringreisi ja kas mõni institutsioon, kellega kohtusite, on valmis nüüd uue emissiooni korral kaasa lööma?
Kohtumised Euroopa investoritega olid töised ning iseenesest juba fakt, et kõik kohtumised kestsid üle tunni, oli positiivne. Me oleme huvitav investeerimisobjekt nii oma (lähi)minevikus kõrge kasumlikkuse ja kiire kasvutempo mõttes kui ka kriisi läbimise tulemusena väga atraktiivse hetkehinna tõttu. Samas kommenteeriti emissiooni kehva ajastust: aasta kõige nõrgema kvartali tulemuste ja spekulatiivselt odavnenud aktsiahinna kombinatsioon polnud soodus investeerimisotsuste tegemiseks. Igatahes oleme pildil ja peale paranevaid kvartalitulemusi alustatakse ka ilmselt tasapisi investeerimist. Üks fond on lubanud ka käesolevas emissioonis osalemist kaaluda.

Kas raha laekumine oodatust hiljem omab mingit mõju Baltika III või IV kvartali tulemustele?
Igapäevastele majandustegevustele konkreetne 1-kuuline hilinemine olulist mõju ei avalda. Küll aga oleme juba mõned kuud kinni hoidnud investeerimisotsuseid, mistõttu võib nendele planeeritud täiendav kasv mõnevõrra hilineda.

Kas Te ei karda, et uue emissiooni väljalaskehind on ohtlikult lähedal turuhinnale ja see kukub sealtki läbi?
Uus emissioon on vajalikul määral suuraktsionäride poolt garanteeritud ega saa seetõttu ebaõnnestuda. Pigem näeksin seekordse hinnataseme juures võimalusi väikeaktsionäridel oma õigustega kaubeldes tulu teenida, seetõttu valisimegi erinevate finantseerimisvõimaluste vahel taaskord avaliku emissiooni.

Kas likviidsuse parandamiseks on võimalus, et mõni praegustest omanikest või hoopis mõni uus firma saab suurema kontrolli Baltika üle?
Taoline stsenaarium ei ole hetkel aktuaalne, kuna suuraktsionärid näevad pigem võimalust oma investeeringute väärtust lähiaastatel kasvatada läbi ettevõtte majandustulemuste loomuliku kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2011, 15:40
Otsi:

Ava täpsem otsing