Saksamaa imetleb eurostaarist Eestit

Katri Soe-Surén 18. juuli 2011, 12:04

Eurostaaridel Tallinnas ei ole võlgu ja nad saavad parimaid reitinguid, kirjutab Saksa päevaleht Süddeutsche Zeitung.

President Toomas Hendrik Ilvese silmis on Eesti riik praegu samas olukorras nagu keskmine kõrgkoolilõpetaja: „On tore tunne, kui kõik eksamid on tehtud, aga nüüd tekib küsimus, kuidas elu edasi läheb.“

Ilves võrdleb Eestile euro saamist rüütliks löömisega. Uhkelt mainib president Saksa lehele, et Eesti kõrval täidab Maastrichti kriteeriume veel ainult Luksemburg, lubades eelarvedefitsiiti maksimaalselt 3% SKPst. Ilvese sõnul on Euroopa jagamine Idaks ja Lääneks aegunud - piir minevat nüüd Põhja ja Lõuna vahelt.

Ilves ei jäta kahtlust, et Tallinn osaleb võlgades euroriikide abipakettides, isegi kui 1,4 miljonist eestlastest enamik küsitlustes selle vastu on. Eesti eliit panustab Euroopale ja positsioneerib end majanduslikult Saksamaa, Hollandi ja Skandinaavia riikide kõrvale.

Eestis oli 2011. aasta I kvartalis EL riikide suurim majanduskasv (8,5%) ning riigivõlg on "fantastilised" 6,6%. Võrdluseks Saksamaal on see tänavu 80%. Ka tööpuudus ei langenud läinud aastal eurotsoonis kusagil nii kiiresti kui Eestis.
Reitinguagentuur Fitch nimetas Eesti krediidivõime tõstmisel tasemele A+ olulisemaks põhjuseks riigi rahanduse „erakordselt tugevat seisu“.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. July 2011, 18:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing