Iiri suurpank pääseb valitsuse kontrollist

Sirje Rank 25. juuli 2011, 12:57

Iirimaa valitsus on leidnud investorid, kes on valmis ostma 1,1 miljardi euro eest Iirimaa suurima panga Bank of Irelandi aktsiaid, mis jätab vähemalt osa Iiri pangandusest erasektori kontrolli alla, teatas täna Iiri valitsus.

Üsna tõenäoliseks peeti, et seegi pank läheb riigi kontrolli alla, kui valitsus andis garantii Bank of Irelandi võlakirjaemissioonile, mille tulemused selguvad teisipäeval. Pärast aktsiate müüki ja emissiooni jääb nüüd valitsuse osaluse suuruseks maksimaalselt 32%, vahendas agentuur Reuters.

„Pangal on hea meel näha seda toetust … ja usaldust, mida need investorid jagavad koos pangaga Iirimaa majanduse tuleviku osas,“ teatas pank.

Tehing viiakse läbi kahes etapis – esmalt ostavad investorid aktsiaid 241 miljoni euro ja siis ülejäänud aktsiad 882 miljoni euro eest. Valitsuse osaluse suuruseks jääb pangas minimaalselt 15% ja maksimaalselt 32%, sõltuvalt emissiooni tulemustest.

Iirimaa valitsusele tähendab tehing 1,1 miljardi euro võrra väiksemaid kulusid panga rekapitaliseerimiseks, milleks on kokku vaja 2,4 miljardit eurot. Iiri rahandusministeeriumi teatel tuleb valitsus sellega toime ilma EL/IMFi abirahasid kasutamata.

Et Iirimaa IMFi ja ELi ukse taha abi paluma viinud panganduskriisile joon alla saada, on Iiri valitsus kuuest pangast kahe tegevuse lõpetanud, kaks riigi kontrolli all institutsiooni liitnud ning viiendat üle võtmas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. July 2011, 12:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing