Birjo Must • 22. august 2011 kell 11:05

"Koos präänikuga vaja ka piitsa!"

Mina soovin Euroopa Liidus näha rangemaid reegleid, et selline kriis euroga enam kunagi ei korduks, rääkis Soome Euroopa ja väliskaubandusminister Alexander Stubb tänasel Eesti visiidil.

„Nagu ma varem ütlesin, sõltub Soome väga tugevasti euro ja eurotsooni stabiilsusest,“ rääkis Stubb.

Soomes läks Stubbi sõnul pikk aeg, et moodustada parlament. Anti palju lubadusi ja nende eest peab vastutama. „Me leidsime Kreekaga lahendusi, mis meie olukorraga sobiks,“ põhjendas ta Kreekaga erikokkulepete tegemist.

Viimased kolm aastat on Stubbi sõnul Euroopas olnud hüplikud, alates Lehman Brothersi kokkuvarisemisest on püütud leida ühte lahendust teise järel. „Mina sooviksin tulevikus näha rangemaid reegleid, kuna ma ei taha, et see olukord enam kunagi korduks,“ ütles Stubb.

Probleemi põhjus oli Stubi arvates see, et euro saamiseks pidi riik täitma kolm kriteeriumi. „Oli präänik, kuid polnud mingit piitsa, mis hoiaks nende juures pärast liitumist. Mina tahaksin, et oleks präänik koos piitsaga, mis tähendab tugevamaid reegleid,“ sõnas ta.

Oleme nagu eestlasedki väga pragmaatilised inimesed ning loodame, et lõpuks leiame sellele võlakriisile lahenduse, ütles ta. 

Hetkel kuum