Elmar Ots • 22. august 2011 kell 13:21

Kuhu jäid Tarandi teesid?

Kui president Toomas Hendrik Ilves avaldas täna keskpäeval kodulehel presidendivalimiskampaania teesid "Teeme Eesti suuremaks", lubas teine kandidaat Indrek Tarand sama teha mõne tunni pärast, kuid teese ei tulnudki.

Tarand kinnitas veel keskhommikul Postimehele, et ka tal on olemas programm presidendivalimisteks, mille ta avalikustab täna kell 14 algaval presidendikandidaatide kohtumisel trükimeedia esindajatega.

Tolle 1,5tunnise väitlusvooru lõpetuseks teatas aga end korduvalt presidendikandidaadi kandidaadiks nimetanud Tarand Äripäevale, et käib oma teesid välja hoopis laupäeval ETVs peetaval televäitlusel.

"Teesid esitan 10 päeva enne valimisi. Mind ei kohusta mitteametliku presidendikandidaadi kandidaadi staatuses mitte keegi rääkima mitte millestki, mida kavatsen teha. Soovin sellise käitumisega osutada, et sellist (presidendi valimise, toim.) seadust on vaja muuta," teatas Tarand selgituseks. Seaduse järgi saab ta ametlikuks kandidaadiks alles 24 tundi enne valimisi.

Riigikogus peetavaks esimeseks hääletusvooruks algab kandidaatide ametlik registreerimine neljandal päeval enne esimest hääletusvooru ehk neljapäeval. Esimene valimisvoor peetakse riigikogus esmaspäeval, 29. augustil.

Hetkel kuum