Neli ELi riiki pikendas lühikeseksmüügi keeldu

Sirje Rank 26. august 2011, 10:00

Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania ja Belgia teatasid eile, et pikendavad finantssektori aktsiate lühikeseks müügi keeldu, et kaitsta panku euroala võlakriisi eest.

Hispaania ja Itaalia teatasid, et keeld jääb jõusse septembri lõpuni, Prantsusmaal kuni uue info avalikustamiseni, vahendas agentuur Reuters.

Belgia lubab keelu tühistada, kui olukord turgudel on rahunenud.

Kreeka, mis kehtestas keelu eelpool nimetatud riikidest varem, lubab samuti piirangud septembri lõpus üle vaadata. Praegu peaksid need lõppema 7. oktoobril.

Itaalia, Hispaania, Belgia ja Prantsusmaa kehtestasid keelu 12. augustil, kui Euroopa väärtpaberite ja turgude amet ESMA ei saavutanud 27 riigi seas ühiseks aktsiooniks üksmeelt.

Lühikeseks müügi piirangud pole seni erilist efekti andnud – STOXX Europe 600 pangandussektori indeks on 12. augustist tagurdanud 7,5%.

„Lühikeseks müük ei olnud see põhjus, miks pankade aktsiad surve all olid ning selle keelustamine pole survet vähendanud,“ ütles Reutersile riskifondide lobby-grupi Alternative Investment Management Association juht Andrew Baker.

Pangandussaktsiad on surve all, kuna investorid kardavad võimalike kahjumite kasvu euroala riikide võlakirjadest.

Aktsiate lühikeseks müümine on tegevus, kus investor müüb selliseid aktsiaid, mida tal oma portfellis ei ole. Seega on müüdavad aktsiad laenatud. Investor eeldab, et tulevikus aktsiahind langeb ning ta saab aktsiad odavama hinnaga tagasi osta.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2011, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing