Anu Jõgi • 27. august 2011 kell 11:44

Soome rahvaesindaja lemmik on Volvo

Helsingin Sanomat tegi küsitluse Eduskunta liikmete hulgas, et teada saada, mis marki autodega parlamendi liikmed sõidavad.

Öeldakse, et Eduskunta on riigi vähendatud mudel, nentis leht, ja üritas selgusele saada, kas rahvaesindajad sõidavad samasuguste autodega nagu reakodanikudki.

Selgus, et kõige populaarsem automark on Soome rahvaesindajate hulgas Volvo 24 masinaga, teisel kohal on Volkswagen 19 ja kolmandal Toyota 17 masinaga. Edasi tulevad võrdse autode arvuga Škoda, Audi ja Peugeot, kõiki 11.

Volvo selge ülekaal Eduskuntas erineb selgelt lahva autovalikust, kus see eelmisel aastal esmaregistreerimiste nimekirjas alles viiendaks jäi. Soome autoostjate lemmikmark on Toyota, millele järgnevad Volkswagen, Škoda ja Ford.

Rahvaesindaja auto on ka keskmiselt nelja aasta võrra uuem kui reakodanikul. Soome keskmine auto on kümme aastat vana, Eduskunta liikme auto kuus.

Kahesajast Soome rahvaesindajast vastas auto kohta käivale küsitlusele 182. Üks rahvaesindaja märkis näiteks, et sõidab 300 000 maha sõitnud autoga, mille marki ja mudelit ta ei taha öelda, sest muidu võiks sellest jääda vale mulje.

25 rahvaesindajal autot pole, kõige rohkem on selliseid inimesi roheliste partei ridades.

Soome peaministri Jyrki Kataineni valik on Škoda Superb Greenline, põlissoomlaste juht  Timo Soini sõidab Volvo V50ga.

Eduskunta kõige kalleim auto on küsitluse järgi Lars-Erik Gästgivarsile kuuluv 2008. aasta Mercedes-Benz S 350, mille baasmudeli hind oli kolm aastat tagasi 117 000 eurot.

Teist äärmust esindab vasakliidust lahkunud Markus Mustajärvi, kes sõidab 1995. aasta Toyota Corollaga. „Läheb käima ka kõva pakasega ja pole mind kordagi teele jätnud,“ kiidab omanik.

Hetkel kuum