Katariina Krjutškova • 27. august 2011 kell 12:10

Vakra: Keskerakonna büroo peaks müüma

Keskerakonna võlgu võiks vähendada vanalinna büroohoone müügiga, sõnas endine Nõmme linnaosa vanem ja praegune riigikogu liige Rainer Vakra.

„Erakond on praegu miinuses ja see on mitterahuldav,“ sõnas Vakra. Keskerakonna võlg oli juulikuu seisuga 2 054 146 eurot. Vakra võrdles erakonda ettevõttega ja sõnas, et 13 000 liikmega ja sellise võlaga ettevõte ei saaks jätkata.

„Kas Keskerakond vajab vanalinnas nii kallist bürood?“ küsis Vakra. Tema hinnangul võiks erakond kolida hoopis odavamale üüripinnale. Keskerakonna finantsdirektor Kalev Kallo on öelnud, et partei rahaprobleemid on suures osas tingitud sellesama erakonna büroo ruumide renoveerimisest.

Vakra hääletas tänasel Keskerakonna juhi valimisel Jüri Ratase poolt. Vakra sõnul on kõige olulisem, et Ratas on meeskonnamängija, kes tahab teha koostööd erakonna sees ja erakondade vahel ning Eesti elanikega.

Tema arvates on Ratas sümpaatne, sest ei vastanda ennast erakonnaga, kui ta peaks täna Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele alla jääma. Ratas on öelnud, et jätkab koostööd ka kõigi nendega, kes Savisaare poolt hääletasid.

"Erakonna esimehe roll on olla kui kapten korvpallimeeskonnas, kes suudab ja tahab vormida erinevad arvamused ning isiksused ühtseks motiveeritud löögirusikaks. Erakonna esimeest ei tohi kannustada soov panna jõuga kõiki 13 000 liiget mõtlema ühtemoodi. Erinevad arvamused ja mõtted tuleb üheskoos läbi arutada ning analüüsida ja alles siis kujundada erakonna lõplikud seisukohad,“ ütles Vakra.

Täna käib Nokia kontserdimajas Keskerakonna uue juhi valimine. Kümme minutit tagasi viidi kontserdisaali ustest välja hääletussedelitega kastid. Tulemused selguvad täna kella kuue paiku õhtul.

Hetkel kuum