Sirje Rank • 5. september 2011 kell 9:25

Saksa valija ei toeta Merkeli eurokurssi

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli partei (CDU) sai kohalikel valimistel tänavu juba viienda kaotuse – euroala võlakriisi ohjamisele rajatud kampaania ei leidnud valijate poolehoidu.

Eile Mecklenburg-Vorpommerni Liidumaal toimunud kohalikel valimistel sai CDU esialgsetel tulemustel 23,1% häältest ning suurim opositsioonipartei Sotsiaaldemokraadid 35,7%, vahendas agentuur Bloomberg.

See on CDU halvim tulemus kahe Saksamaa taasühendamisest ning selge märk, et Saksa valija ei kiida heaks euroala hädaliste päästmist Saksa maksumaksjate rahaga.

„Merkeli probleem on selles, et ta ei suuda tekitada usaldust oma poliitika ning oma koalitsioonipartneri poliitika suhtes,“ ütles Berliini Vaba Ülikooli professor Gero Neugebauer Bloombergile.

CDU koalitsioonipartner Vabad Demokraadid said eilsetel valimistel vaid 2,7% häältest. Arvamusküsitlused näitavad, et oluliselt paremini ei lähe neil ka tänavu viimastel kohalikel valimistel Berliinis 18. septembril.

Kehv tulemus võib ajendada CDU koalitsioonipartnerit euroala päästeplaanides jäigemat seisukohta võtma, ütles ING Groupi ökonomist Carsten Brzeski.

Hetkel kuum