14. september 2011 kell 18:54

Aasta ettevõtted on Fortumo ja EMT

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse väljaantava Ettevõtluse Auhinna 2011 pälvis OÜ Fortumo, kõige konkurentsivõimelisema ettevõtte tiitel läks AS EMT-le.

EASi juhatuse esimehe Ülari Alametsa sõnul on Ettevõtluse Auhinna konkurss kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele. “Tahan tänada Eesti ettevõtjaid, kelle tööga oleme saavutanud Euroopa kiireima majanduskasvu,” ütles Alamets. “Eesti ettevõtted on täna tugevad, mille tõestuseks on suurenenud tellimused, paranenud tootlikkus, kasvanud huvi välisturgudele vastu ehk kokkuvõttes parem rahvusvaheline konkurentsivõime. Majandusaktiivsuse märgina saab võtta ka osavõttu tänavustest konkurssidest, mis oli kõigi aegade arvukaim.”

Lisaks kahele peaauhinnale jagati täna Estonia kontserdisaalis toimunud auhinnagalal peapreemiaid kuues kategoorias ja selgitati välja kõige konkurentsivõimelisemad ettevõtted 13 kategoorias.

Aasta innovaatoriks kuulutati tarkvaratootja ZeroTurnaround OÜ, kelle toodet Jrebeli on müüdud enam kui 65 erinevasse riiki, kus neid kasutavad teiste seas sellised tuntud ettevõtted nagu Apple, IBM, Cisco, Twitter, LinkedIn.

Tänavuseks aasta eksportööriks sai Fortumo OÜ, kelle arendatud mobiilimaksete platvorm aitab erinevate mobiiliteenuste pakkujatel raha kasseerida enam kui 60 riigi tarbijatelt.

Turismi uuendaja tiitliga pärjati Põlvamaal Varbuse külas tegutsev SA Eesti Maanteemuuseum tänu erilisele vabaõhuekspositsioonile “Teeaeg”, kus liiguvad nii ajale jalgu jäänud liiklusvahendid kui ka tulevikusõidukid.

Disaini rakendaja tiitel läks vuugihermeetikute tootjale OÜ Krimelte, kes lõi koostöös disaineritega erilise vuugivahupudeli aplikaatori. Krimelte on varem pälvinud Ettevõtluse Auhinna konkursi tunnustuse ka parima eksportöörina.

Aasta arenejana hindas žürii noort Tartu ettevõtet LCDVF OÜ, kelle väljatöötatud peegelkaamera pildiotsijat on müüdud juba üle 15 000 eksemplari kogu maailmas.

Aasta välisinvestori auhinna teenis välja energeetika- ja automaatikaettevõtte AS ABB, kel on just käsil oma Eesti tegevuse koondamine Jüris asuvasse innovatsioonilinnakusse. ABB investeerib jõuliselt siinsesse arendus- ja inseneritegevusse.

Konkurentsivõimelisimaks tööstus- ja energeetikaettevõtteks tuli tänavu lisaks laevaehitusele paljudesse valdkondadesse laienenud AS BLRT Grupp, jaekaubanduse valdkonna võitja oli AS Eesti Statoil, hulgikaubanduse võitja teravilja ja rapsiseemnete müüja AS Oilseeds Trade, konkurentsivõimelisimaks toiduainetööstuseks joogitootja AS A. Le Coq ning turismiettevõtteks GoAdventure. Side, kommunikatsiooni ja IT vallas oli võitja AS EMT, ehituse vallas AS Napal, äriteeninduse ja kinnisvara valdkonnas AS Riigi Kinnisvara, finantsvahenduse kategoorias AS Swedbank, teenindusettevõtete seas AS G4SEesti, transpordi ja logistika alal AS E.R.S. ning väike- ja keskmiste ettevõtete lõikes AS Pärnu Sadam. Kõige mitmekülgsemalt konkurentsivõimelisima ettevõtte tiitliga pärjati energeetika vallas tegutsev Fortum Tartu AS.

Konkursi Ettevõtluse Auhind eesmärk on jagada riigipoolset tunnustust edukatele ettevõtetele ja tõsta ettevõtlusteadlikkust. Auhinnakategooriate parimad valisid eri valdkondade eksperdid, peaauhinna võitja aga kõrgetasemeline žürii majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi juhtimisel.

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum