3. oktoober 2011 kell 17:06

Buffett: jään oma vaadetele kindlaks

Miljardär Warren Buffett usub majandusolukorra järk-järgulisse paranemisse ja Barack Obama jätkamisse presidendina ka järgmisel ametiajal.

Investorgeenius Warren Buffett on saanud viimasel ajal palju kriitikat nii Kongressile adresseeritud üleskutse osas lõpetada rikaste poputamine kui ka hiljutise otsuse eest asuda toetama Barack Obamat 2012. aasta sügisel ees ootavatel presidendivalimistel. Kriitika Buffettit aga ei heiduta. Samal ajal kui mitmed presidendi varasemad toetajad on lahkunud, lubab miljardär jätkuvalt presidendi seljataga seista, kirjutab CNBC. 

Reedel toimunud kogunemisest, mille eesmärgiks oli Obama valimiskampaania jaoks raha koguda, võttis osa vaid 116 toetajat oodatud 130-st. Sellele vaatamata õnnestus koguda rohkem kui 1,5 miljonit dollarit. 

„Minu ümber on alati olnud inimesi, kes minuga poliitika osas ei nõustu. Inimene võib terve oma elu ilma poliitikata hakkama saada, aga kui mul on vaated, siis ma räägin neist,” sõnas miljardär.

Buffett on veendunud, et Obama valitakse tagasi ka teiseks ametiajaks, sest miljardäri sõnul hakkab majandusel üha paremini minema. „Ma puutun igapäevaselt kokku üle 70 ettevõtte finantsidega. Mul on ligipääs suurele hulgale infole ja üldkokkuvõttes läheb halvasti kõigel, mis on seotud elamuehitusega, kuid ülejäänud valdkondadel on hakanud üha paremini minema,” sõnas ta eelmisel nädalal antud intervjuus.

Vaatamata Obama toetamisele sõnas Buffet ühtlasi, et isiklikult pole ta presidendiga üldsegi nii lähedane, kui tunduda võib. Miljardäri väitel on ta Obamaga silmast silma rääkinud vaid mõnel korral ja mitte kunagi üle kümne minuti.

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum